Az ütegek a Patriot jelenleg gyártott legkorszerűbb változatához tartoznak, és a NATO keleti szárnyának légvédelmét, elrettentő képességének növelését szolgálják.
A cél az, hogy a román védelmi ipar képes legyen a világpiaci standardoknak megfelelő szintű fegyverzet és katonai felszerelések gyártására.
Erre tényleg szükség volt?
Űrhadsereget alapítanak.
Jövő évtől Bukarestben szerelik majd össze a páncélozott járműveket.
Folyik a fegyverkezés.
A román vállalatnál jelenleg 900-an dolgoznak, a most aláírt megállapodás nyomán számuk 1500-ra nőhet.
A négy új multifunckionális korvett 1,2 milliárd euróba kerül.
Jelentette be szerda este a közszolgálati televízió műsorában Gabriel Leş védelmi miniszter.
Románia három - egyenként 18 rakétatüzérségi eszközből álló - HIMARS típusú, nagy mozgékonyságú sorozatvető-rendszert vásárol az Egyesült Államoktól, az erről szóló törvénytervezetet csütörtöki ülésén fogadta el a kormány.
A Romtehnica Országos Társaság Rt. által az elmúlt hónapban vásárolt haditechnikai eszközök közé tartozik többek között két darab háromdimenziós radar és egy mobil páncéltörő rakétarendszer.
Piranha 5 típusú, nyolckerék-meghajtású páncélozott csapatszállító járművek beszerzéséről írt alá megállapodást pénteken a védelmi miniszter az amerikai tulajdonban lévő General Dynamics European Land Systems-Mowag vállalattal.
Románia 2016-ban 10,78 milliárd lejt – mintegy 2,65 milliárd dollárt – költött védelemre. A lakosonkénti költségeket számítva az ország az utolsók között van a NATO-tagállamok között a katonai szövetség statisztikái szerint. Idén Románia növeli a védelmi kiadásait.
Románia teljesíteni tudja védelmi területen a nemzetközi szövetségeseivel szemben tett vállalásait az idei állami költségvetés tükrében.
A nemzetbiztonsági kiadások csökkentése ellen foglalt állást Klaus Johannis elnök, aki csütörtökön levélben fordult ez ügyben Sorin Grindeanu miniszterelnökhöz.
Meghaladja a bruttó hazai termék (GDP) két százalékát a védelmi minisztérium (MAPN) ez évre előirányzott összköltségvetése a pártok közötti politikai megállapodásnak megfelelően - közölte hétfőn a tárca sajtóirodája.
A washingtoni külügyminisztériumban írták alá a memorandumot, amelynek értelmében az Egyesült Államok a következő tíz évben 38 milliárd dollárt biztosít Izraelnek védelmi célokra, izraeli katonai fejlesztésekre.
Románia a hazai össztermék (GDP) 2 százalékát fordítja honvédelemre 2017-től a jelenlegi mintegy 1,4 százalék helyett - ebben állapodott meg hétfőn Klaus Johannis államfő a parlamenti pártokkal.
Pártközi egyezményt javasolt kedden Klaus Johannis államfő a parlamenti képviselettel rendelkező pártoknak arról, hogy Románia a bruttó hazai termék (GDP) legalább két százalékára növelje 2017-ig védelmi kiadásait.