A hatóságnál átfogó vizsgálat van folyamatban annak a megállapítására, hogy a létező erőművek mennyi energiát képesek ténylegesen is előállítani.
Döntéshozó testületként fogadta el a képviselőház kedden az elektromos energiáról és a földgázról szóló törvény módosítását, amelyet ezentúl mentesíti a fogyasztókat a bekötési díj befizetése alól.
RMDSZ-es jogszabályról van szó.
Egyéves szabadpiaci időszak után péntektől ismét az energiaár-szabályozó hatóság (ANRE) által megszabott, az eddigivel megegyező áron vásárolhatják a villamos energiát a lakossági fogyasztók Romániában.
Hiába próbálja mesterséges beavatkozással visszaszorítani a kormány a villamos-energia és a gáz árát, a mód, ahogy ezt teszi, kevés eséllyel fog célra vezetni.
Jelentős villanyáramimportra szorul Románia.
Olyan településeken építhetnek ki villamosenergia- és gázhálózatot, ahol jelenleg nincs bevezetve a két közszolgáltatás.
Már közel 1,2 millió felhasználó vásárol villamos energiát a szabadpiacról – tájékoztat az Agerpres az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) adataira hivatkozva.
Az önellátásra termelt, megújuló forrásból származó többletenergiát vásárolhatják fel a szolgáltatók azt követően, hogy döntőházként fogadta el a képviselőház az RMDSZ módosításait is tartalmazó, erre vonatkozó törvénytervezetet.
Az Európai Unióban a bolgár és a román fővárosban fizetnek a legtöbbet a földgázért és a villamosenergiáért a lakosok a jövedelmükhöz képest.
Mintegy 6 százalékkal drágul a lakossági földgáz és 5 százalékkal a villamos energia október elsejétől – számoltak be kedden a hírtelevíziók.
Január 1-től 3,5 százalékkal csökken a villamos energia ára a háztartási fogyasztóknak - közölte szerdán az energiaár-szabályozó hatóság elnöke.
Az idén két részletben, várhatóan öt százalékkal drágul a földgáz a lakosság számára, és a villamos energia ára is emelkedhet Romániában - mondta Niculae Havrileț, az energiaár-szabályozó hatóság vezetője pénteken.