Ezért tegyen kávéfiltert a virágágyásba
A növények képesek feldobni és életet vinni a lakásba, gondozásuk azonban odafigyelést igényel. Ha nem szeretnénk bolti tápszerre és földekre költeni, érdemes kipróbálni néhány vegyszermentes, költséghatékony házi praktikát. Nem is gondolnánk, de a kávéfiltert is használhatjunk kedvenc növényeink gondozásakor. A The Kitchn erre négy okot gyűjtött össze.
Nem engedi át a koszt
Ha a cserép aljára kávéfiltert teszünk, megakadályozza, hogy a föld eltömítse az ott lévő lyukakat, miközben a vizet átereszti. A cserép alján lévő lyukak eltömődése azért veszélyes, mert rothadásnak indulhat a gyökérzet, ami a növény elpusztulásához vezethet.
Táptalaj
Annyi talaj kell a növényeknek, hogy tudjanak megfelelően gyökerezni és elegendő vizet felszívni. A cserép aljára tett kavicsok túl sok helyet foglalnak el, így célszerűbb inkább filtert tenni, hogy annyi föld menjen a cserépbe, amennyi csak lehetséges.
Nedvesség
A kávéfiltereket nedvszívó anyagokból készítik. Ennek köszönhetően a virágcserépbe tett filter öntözéskor megőriz valamennyi vizet. Nem olyan sokat, hogy azzal tönkremenjen a gyökérzet, hanem csupán annyit, hogy a két öntözés közötti időben ne száradjon el a növény.
Segítség az átültetésben
Egy növény átültetése rendetlenséggel és kosszal jár, ám ha a cserépben filter van, elég csak átemelni egyik cserépből a másikba. Így kevesebb virágföld hullik ki és könnyebb a takarítás is.
- 34221 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34223 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34223 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34225 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34226 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34226 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni