Három indok, hogy fogyasszon édesburgonyát
Könnyen elkészíthető, finom sütve és főzve is, ráadásul nagyon egészséges is. Ez az édesburgonya (más néven batáta), ami neve ellenére nem rokona a hétköznapi burgonyának. Szerencsére itthon is egyre könnyebben beszerezhető ez a sokoldalú zöldség, amit a Prevention szerint érdemes gyakran fogyasztanunk.
A batáta fogyasztása pozitívan hat szervezetünkre, ráadásul az íze is finom, így nem lesz nehéz az édesburgonyából készült ételeket megkedveltetni a családdal.
A-vitamin
Az A-vitamin fontos szerepet játszik többek között a csontok növekedésében, az immunrendszer erősítésében, a bőr és a szem egészségének megőrzésében, éppen ezért fontos a megfelelő vitaminbevitel. Az édesburgonya az ajánlott napi szükséglet hatszorosát tartalmazza, így rendszeres fogyasztói nem kell féljenek a vitaminhiánytól. A vitamin túladagolásától a Prevention szerint nem kell tartanunk, hiszen nem jelent kockázatot (szemben a táplálékkiegészítőként bevitt A-vitaminnal).
Összetett szénhidrátok
A péksüteményekben található finomított szénhidrátokkal ellentétben, az édesburgonya összetett szénhidrátokat tartalmaz. Ezeket szervezetünk lassabban emészti meg, így hosszantartó energiát biztosít ezért bátran fogyaszthatjuk edzés előtt néhány órával. Cukortartalma miatt sem kell aggódnunk, hiszen kedvezően befolyásolja a vércukorszintet.
Kálium és magnézium
Az édesburgonya magnéziumot és káliumot tartalmaz, ami segít a vérnyomás csökkentésében, a magnéziumnak köszönhetően pedig a kálium könnyen felszívódik.
- 34953 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34955 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34955 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34957 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34958 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34958 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni