Néhány jó tanács: mit tegyen, ha jön a medve?
Az utóbbi időkben gyakoribbá váló medveészlelések és támadások miatt a World Wide Fund for Nature, magyarul Természetvédelmi Világalap (WWF) magyarországi szervezete egy szórakoztató és hasznos infografika-sorozatot indított, melynek első része a honlapjukon jelent meg.
Ember és állat konfliktusmentes együttélése érdekében külföldi szakanyagok és hazai szakemberek bevonásával alkották meg a grafikákat. A szervezet a lakosság tájékoztatásával azt szeretné elérni, hogy a nagyragadozókkal történő együttélés gördülékenyebbé váljon.
„A medve fontos szerepet tölt be a természetes ökoszisztémákban. Az emberre csak akkor veszélyes, ha váratlan támadástól tart vagy a bocsait félti. Az incidenseket azonban néhány észszerű szabály betartásával elkerülhetjük. Ezeket a szabályokat és jó gyakorlatokat szeretnénk bemutatni a lakosság számára az infografikákkal, amelyek elősegíthetik az emberek és nagyragadozók együttélését” – mondta Patkó László, a WWF Magyarország Nagyragadozóprogram-vezetője.
Az együttélési kisokosok abban segítenek, hogy elsajátítsuk az együttélési viselkedési formákat, hiszen mint tudjuk: a medve nem játék.
- 34259 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34262 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34262 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34263 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34264 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34265 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni