Hajmosás: a túl meleg és a túl hideg víz sem megfelelő
A hideg és a meleg hőfoknak is komoly hatása lehet a haj állapotára: míg a meleg víz megnyitja a pórusokat, segít eljuttatni a hidratálóanyagokat és a természetes olajokat a fejbőrbe, amelyek aztán a haj növekedését segítik elő, addig a hideg víz lezárja a pórusokat, ami azért hasznos, mert kevésbé jutnak be a káros anyagok, egyfajta védőréteget képez. Ám nem mindegy, hogy mikor melyiket alkalmazza az ember, a fokokat váltogatni kell, írja a femcafe.hu portál.
Ha túlzásba viszi a meleg vizes hajmosást, egyáltalán nem lesz jótékony, könnyedén szárazzá teszi a hajat és a fejbőrt, amely hosszútávon korpásodáshoz vezethez. Így forró víz helyett jobb langyosat használni. A csak hideg vízzel való hajmosás pedig előbb-utóbb lapos, volumen nélküli hajkoronád eredményez.
- Először langyos vizet vigyen fel a hajára, majd sampont, amely eltávolítja a szennyeződéseket és a felesleges olajokat. Figyeljen rá, hogy ne legyen túlzottan meleg a víz, mert a fejbőr sokkal könnyebben meg tud égni, mint hinné.
- Ugyanilyen langyos vízzel mossa le a sampont, majd jöhet a kondicionáló. Ezt viszont már hideg vízzel kell lemosnia, hogy lezárja a pórusaikat.
A menetrend tehát a következő: langyos víz, sampon, langyos víz, balzsam, hideg víz. Nem bonyolult, viszont számtalan kellemetlenséget elkerülhet, ha betartja ezt az egyszerű lépéssorozatot.
- 33792 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 33794 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 33794 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 33795 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 33797 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 33797 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni