Nem csak Erdélyben fektetnek be, Regátban is terjeszkednek a magyar vállalatok
Csomagolóanyag gyárat épít a Dunapack a főváros vonzáskörzetében, az alkalmazottakat a cég sepsiszentgyörgyi üzemében fogják betanítani.
45 millió eurós befektetéssel épít gyárat Bukarest közelében a magyar Dunapack. A cég tavaly ősszel vásárolt meg egy 11,5 hektáros telket Bolintin-Deal községben. A 27 ezer négyzetméteres üzemben kezdetben 150 ember fog dolgozni, 2020-ig pedig a munkatársak száma 200-ra nő majd. Az alkalmazottakat a Dunapack sepsiszentgyörgyi gyárában fogják betanítani. A tervek szerint a termelés 2019 júniusában indul majd.
A gyárban kartondobozokat, szaknyelven hullámpapírból készült csomagolóanyagokat fognak gyártani. Az üzem maximális kapacitása évi 150 millió négyzetméter csomagolóanyag lesz. A cégvezetés azért döntött egy új üzem létesítéséről a főváros közelében, mivel a karton csomagolóanyagok nagy helyet foglalnak, a szállításuk költséges, ezért aztán gazdaságos őket az ügyfelek telephelyeihez minél közelebb legyártani.
Az osztrák Prinzhorn csoporthoz tartozó Dunapack Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb hullámtermék-gyártója, melynek tavalyi romániai árbevétele 140 millió lej volt. A Dunapack romániai ügyfelei között olyan nagyvállalatok vannak, mint a dr.Oetker, a British American Tobacco, a Heineken és az eMag.
A közelmúltban a MOL Románia nyitott három új benzinkutat az Ókirályságban, kettőt Buzău, egyet pedig Konstanca megyében, 218-ra növelve ezzel üzemanyagtöltő állomásainak a számát.
Jelentős beruházások Erdélyben is
Az elmúlt hónapokban magyarországi vállalatok Erdélyben is jelentős beruházásokba kezdtek. A tetőfedőanyagokat gyártó Terran Aranyosgyérésen épített gyárat 5 millió eurós befektetéssel. Az üzem idén júniusban kezdett el termelni, éves maximális kapacitása 10 millió cserép.
A Terran 2005 óta van jelen a hazai piacon, korábban Magyarországon gyártott cserepet forgalmazott. A legngyobb magyar nitrogénműtrágya gyártó vállalat, a Nitrogénművek Zrt. a nyár elején vásárolt meg helyi leányvállalatán keresztül Bihar megyében egy 20 ezer tonna kapacitású gabonasilót. A cég azt tervezi, hogy üzembe állít egy szárítóval felszerelt gabonatárolót és épít egy műtrágyaraktárt Tulka községben.
A tervek szerint az idei év folyamán el kellene kezdődjön a termelés a takarmánygyártással és takarmáynkereskedelemmel foglalkozó UBM cégcsoport kerelőszentpáli üzemében. A takarmánygyártó üzem 15 millió euróba kerül, maximális gyártási kapacitása évi 220 ezer tonna takarmány lesz. Ezidáig ez a legnagyobb magyar tőkéjű mezőgazdasági beruházás Romániában.
- 34218 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34220 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34220 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34221 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34222 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34223 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni