Több milliárd dolláros veszteség az amerikai agrárbiztosítóknál
Az amerikai terménybiztosítók tavalyi 11,9 milliárdos vesztesége után, az idei évben egészen 20 milliárd dollár lehet ugyanez a veszteség a hatalmas szárazság miatt, amit végül is nagyrészben az amerikai állampolgárok fognak állni az adóterheken keresztül.
Rekordokat döntögetnek az amerikai terménybiztosítások, mert a hatalmas szárazság miatt egyre alacsonyabb búza- kukorica- illetve, szójababtermés várható.
Mivel szinte az egész kontinentális Egyesült Államok majdnem felét évtizedek óta nem látott szárazság sújtja, ezért a terménybiztosítások vesztesége napról napra nő, jelentette a Nebraska Lincoln University National Drought Mitigation (Nemzeti Szárazság Enyhítő) elnevezésű részlege.
„Hatalmas veszteségek várhatóak" – mondta Thomas Zacharias, a Nemzeti Terménybiztosítási Szolgáltatások lnevű obbycsoport elnöke a money.cnn.com-nek. A cégek folyamatosan módosítják a követeléseiket, például most, ebben a pillanatban is, ahogy éppen beszélgetünk."
A lobbycsoport egyik közgazdász elemzője szerint a veszteségek elérhetik a 20 milliárd dollárt, és iparági szakemberek szerint az végül az adófizetők fogják állni a csekket a felégetett földekért.
Mivel egyelőre nem állnak rendelkezésre pontos számítások, így a Nemzeti Terménybiztosítási Szolgáltatások vezető közgazdásza, Keith Collins is csak annyit nyilatkozott, hogy az idei szárazság miatt a termés legalább olyan rossz lesz, ha nem rosszabb, mint az egyéb szárazsággal sújtott években.
A legtöbb farmert azonban magas összegű állami biztosítások védik az olyan természeti katasztrófák ellen mint mondjuk az intenzív szárazság. A szövetségi kormány átlagosan 60 centet fizet minden 1 dolláros biztosítási díj után.
Ráadásul, ha jelentős veszteségek vannak, a szövetségi kormány a biztosítókkal megosztva fizeti ki a farmerokat. És minél nagyobb a veszteség, annál nagyobb részt vállal belőle a szövetségi kormány.
{loadposition kmn}
Tavaly a szövetségi kormány 11,9 milliárd terménybiztosítási díj kifizetését regisztrálta, amiből 7,4 milliárd dollárt fizetett az amerikai kormány, derül ki az amerikai mezőgazdasági minisztérium kockázatkezelési ügynökségének adataiból.
2011-ben rekordot döntöttek a terménybiztosítások az árvizek, a délnyugat-amerikai szárazság és a keleti parton tomboló Irene hurrikán miatt, így a biztosítóknak tavaly 10,8 milliárd dollár vesztesége lett a terménybiztosításokon.
De az állampolgárok azonban nem csak adóterhek miatt fogják megszenvedni a biztosítók veszteségeit, hanem a magasabb zöldségárak miatt is.
- 35350 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35352 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35352 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35353 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35354 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35355 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni