A MasterCard ellen jogerősen ítélt az uniós bíróság
Helybenhagyta az első fokú törvényszék döntését csütörtökön az Európai Unió Bírósága, jogerősen megtiltva ezzel a MasterCardnak, hogy az Európai Unióban úgynevezett multilaterális bankközi díjat alkalmazzon. A díj alkalmazásának megtiltásáról még 2007-ben határozott az uniós versenyhatóságként eljáró Európai Bizottság, ám a MasterCard minden lehetséges jogi fórumon megtámadta a döntést, a csütörtöki ítélet ellen viszont már nincs hova fellebbezni. Brüsszel úgy látta, hogy a multilaterális bankközi díj alsó küszöbértéket jelent a kereskedőkkel szemben felszámított díjak esetében, korlátozva ezáltal az árversenyt.
A multilaterális bankközi díjak alkalmazása azt jelenti, hogy az adott cég a kiskereskedelmi egységekben történt minden egyes fizetésre felszámol egy díjat, ami növeli a kiskereskedők kártyaelfogadási költségeit, ez esetben anélkül, hogy bizonyítható módon javította volna a hatékonyságot.
A multilaterális bankközi díj önmagában nem törvényellenes, a MasterCardéhoz hasonló nyílt fizetőkártya-rendszer üzemeltetése esetén azonban csak akkor áll összhangban az uniós versenypolitikai szabályokkal, ha hozzájárul a műszaki és gazdasági haladáshoz és a vásárlók hasznát szolgálja.
- 34964 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34966 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34966 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34967 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34969 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34969 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni