Közúti transzferjárat indul a debreceni repülőtér és Nagyvárad között
Kamarai közreműködéssel transzferszolgáltatásra kötött együttműködési megállapodást a debreceni nemzetközi repülőtér és a nagyváradi OTGABI Kft. - jelentették be a szervezetek vezetői csütörtökön Debrecenben, a repülőtéren tartott sajtótájékoztatón.
A tervek szerint a DEB-ORA Transzfer - az elnevezés Debrecen, illetve Nagyvárad román neve (Oradea) első három betűjéből állt össze - az idei nyári turisztikai szezonban több mint 15 ezer utast szállíthat a két város légikikötője között - jelezte Király Csaba projektmenedzser, a Kárpátia Magyar-Román Kereskedelmi és Iparkamara irodavezetője.
Hozzátette: valamennyi debreceni repülőjárathoz indítanak buszokat Nagyváradról, jelenleg naponta 3-4-szer fordulnak a különböző befogadóképességű járművek, de az új Debrecen-München Lufthansa-járat hétfői indulásától az igényekhez igazodva akár ötödik buszjáratot is közlekedtetnek.
Király Csaba elmondta: a menetrend szerinti repülők és a charterjáratok kiszolgálása mellett a transzfert szeretnék kiterjeszteni a két nagyváros közötti turistaforgalomra, ezért, ha igény lesz rá, a repülőtér mellett a vasútállomásra is beviszik az utasokat.
Kozma Gábor, a debreceni repülőtér hivatalos transzferszolgáltatója, a nagyváradi OTGABI Kft. ügyvezetője elmondta: az utazók számához igazítva 9, 15, 19, 47 és 52 férőhelyes buszokkal szállítják az utasokat.
Gulyás Péter, az Airport Debrecen Kft. forgalmi igazgatója elmondta: tavaly 172 ezer utas, idén várhatóan 350 ezer veszi igénybe a repülőteret, az utasaik 30-40 százaléka Romániából érkezik.
A WizzAir debreceni bázisrepülőteréről jelenleg összesen heti 19 járatot közlekedtet hetente Debrecen, illetve London, Eindhoven, Milánó, Brüsszel, Malmö és Párizs között - fűzte hozzá a forgalmi igazgató, jelezve: április 11-től hetente három alkalommal közlekedik majd a Lufthansa Debrecen-München járata, a charter-közlekedés pedig két új célponttal, Észak-Ciprussal és a törökországi Izmirrel bővül.
Tóth Edina, a hajdú-bihari kereskedelmi és iparkamara Enterprise Europe Network (EEN) regionális vezetője magyar-román vállalkozói sikertörténetnek nevezte a DEB-ORA megszületését, amelynek ötlete tavaly decemberben, az EEN keretében rendezett magyar-román turisztikai találkozón fogalmazódott meg, és mára működő vállalkozás lett.
Emlékeztetett rá, hogy az Enterprise Europe Network az Európai Unió legnagyobb vállalkozásfejlesztési hálózata, több mint 60 országban segíti a vállalkozásokat a nemzetközi üzleti partnerkeresésben.
Halasi Csaba, a Debrecen és Hortobágy Turizmusáért Egyesület elnöke elmondta: amióta elindultak Debrecenből a repülőjáratok Európa nagyvárosaiba, részt vesznek e városok turisztikai kiállításain.
Tapasztalataik szerint növeli a régió nemzetközi turisztikai vonzerejét, ha határon túli célpontokkal is kiegészítik. Versenyképesebb például a Debrecen-Hajdúszoboszló-Hortobágy kínálat, ha hozzákapcsolnak egy nagyváradi, vagy Félix-fürdői kirándulást is, amelyben komoly szerepe lehet a jövőben a DEB-ORA transzfernek - tette hozzá.
- 34958 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34961 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34961 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34962 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34963 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34964 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni