Sógor a jó üzlet titkairól az Ifjúsági Üzleti Programon
Hétvégéig tart Csíkszeredában a XII. Ifjúsági Üzleti Program (IÜP), amelyre Erdély különböző részeiről érkeztek a fiatalok. A pályaválasztás előtt állóknak szóló felkészítő programsorozaton, szerdán Sógor Csaba RMDSZ-es európai parlamenti képviselő tartott előadást, ahol a jó üzlet titkairól, a kapcsolati háló fejlesztéséről és a továbbképzés fontosságáról beszélt.
Sógor Csaba RMDSZ-es európai parlamenti képviselő amellett, hogy saját munkájáról tájékoztatta az Erdély különböző pontjáról érkezett fiatalokat, hasznos tanácsokkal is ellátta őket.
Az erdélyi magyar politikust arról kérdezték, hogy mi szükséges egy jó üzlethez. Sógor Csaba válaszában kifejtette: a kiterjedt kapcsolati háló mellett nagyon fontos az is, hogy az egymásba vetett bizalmat helyreállítsuk, hiszen ez elengedhetetlen akár az üzleti világban, akár a társadalmi érintkezésben.
„Véleményem szerint a tudás is a jó üzlet alapja. Úgy érdemes élni, ha azt csinálhatjuk, amit szeretünk. Szeretem a munkámat és szerencsésnek tartom magam, mert egész életemben olyasmivel foglalkozhattam, amit szívesen végzek"– fogalmazott az EP-képviselő.
Rámutatott: ahhoz, hogy azzal foglalkozhassanak, amit szerettek állandóan képezniük kell magukat, mert három diplomával is munkanélkülivé lehet válni, és ez a helyzet hivatásváltásra kényszeríthet.
Sógor Csaba szerint minél több erdélyi magyar fiatalnak ki kellene használnia a külföldi tanulási lehetőségeket, például az Erasmus diákcsere programokat, és az ott megszerzett tudást lehetőleg a hazai közösség javára kell fordítani.
„Ezért támogatok ilyen típusú program-kezdeményezéseket és tanulni vágyó fiatalokat személyesen" – hangsúlyozta az RMDSZ-es politikus, akit a fiatalok hosszasan kérdeztek az Európai Unió jövőjéről: arról, hogy milyen globális problémákkal kell az EU-nak szembenéznie, és hogy milyen lehetőségeik vannak az itthon maradt fiataloknak.
Sikeresen fejlődik a program
A tavalyi évhez hasonlóan egyébként idén is négy modulban dolgoznak a beiratkozott csapatok: alap és emelt szintű üzleti terveket állíthatnak össze, illetve marketing- és médiaterveket készítő szakmai blokkban is dolgozhatnak.
Munkájukat a program utolsó napján szak zsűri fogja értékelni és díjazni. Mudri György, az Ifjúsági Üzleti Program igazgatója szerint évről-évre növekszik a résztvevők száma.{loadposition OTP}
„A program sokat segít a fiatalok pályaorientációjában és erősíti a határon átnyúló kapcsolatokat, hiszen a terveken közösen dolgoznak az erdélyi és magyarországi fiatalok" – nyilatkozta a program igazgatója. Hozzátette: az IÜP sikerét bizonyítja az is, hogy évről-évre régi diákok térnek vissza, akik mesélnek az üzleti életben elért sikereikről és tapasztalataikról.
A Calasanctius Ösztöndíj Alapítvány, a CTP Transylvania Egyesület, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem és a Csík Terület Ifjúsági Tanácsa (CSTIT) által szervezett XII. Ifjúsági Üzleti Programnak idén közel száz résztvevője van.
- 35327 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35330 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35330 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35331 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35332 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35333 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni