Athén nem adja ki a török katonákat
Törökország szerdán tiltakozott egy görög bírósági határozat ellen, amely a Görögországba szökött török katonáknak biztosít menedéket. A szökött katonákat Ankara azzal vádolja, hogy részük volt a Recep Tayyip Erdoğan elleni 2016-os puccskísérletben.
„A határozat a görög igazságszolgáltatás újabb, összeesküvő terroristákat támogató botrányos döntése” – írta Twitteren Ömer Celik, a hatalmon lévő Igazság és Fejlődés Pártjának (AKP) a szóvivője. Azzal vádolta továbbá bíróságot, hogy „Törökország ellenségei mellé áll”. Hozzátette, hogy a döntés, ami a rangjuktól megfosztott katonákat érinti, „komolyabb és szégyenteljesebb, mint a terrorizmus támogatása”.
Celik kijelentette azt is, hogy az összeesküvők Törökország és a török nemzet legveszélyesebb ellenségei.
A nyolc ember 2016 július 16-án helikopterrel menekült a szomszédos Görögországba az Erdoğan elleni puccs kudarca miatt. Ankara szerint a katonák a Fethullah Gülen nevéhez köthető, Törökország által terroristának minősített mozgalom tagjai voltak, amely Ankara szerint a sikertelen puccsot szervezte.
A puccskísérlet után átfogó tisztogatás kezdődött Törökországban a fegyveres erők és a rendőrség soraiban, az igazságszolgáltatás berkeiben, valamint a közigazgatásban, több tízezer embert függesztettek fel vagy bocsátottak el, és több ezer embert vettek őrizetbe.
A görög legfelsőbb bíróság a görög kormány és államtanács tiltakozása ellenére döntött arról, hogy menedékjogot biztosít a nyolc török állampolgárnak.
- 34951 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34953 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34953 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34955 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34956 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34956 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni