Szimpátiatüntetést tartottak Orbán mellett Prágában
Orbán értünk, mi Orbánért jelszó alatt tüntettek néhány százan csütörtök este Prágában, a magyar nagykövetség épülete előtt.
A Hej, obcané! (Halló, polgárok!) civil szervezet által összehívott gyűlés résztvevői támogatásukról biztosították a magyar kormány uniós és migrációs politikáját.
„Elfogadhatatlan azért büntetni egy törvényes kormányt, mert az teljesíti választási programját, amelyhez Orbán Viktor az egyik legerősebb kormányzási felhatalmazást kapta meg az Európai Unió tagállamai közül" - jelentette ki felszólalásában Tomio Okamura, a cseh Képviselőház alelnöke, az Igazságosság és Közvetlen Demokrácia (SPD) párt elnöke.
A gyűlésen felszólalók - cseh parlamenti képviselők és szenátorok - egybehangzóan bírálták és elutasították az Európai Parlament döntését, amely az uniós alapszerződés 7-es cikke szerinti eljárás megindítására tett javaslatot a jogállamiság magyarországi helyzetéről készített Sargentini-jelentés alapján.
Hangsúlyozták, hogy Csehországnak ki kell állnia Magyarország és Orbán Viktor kormánya mellett. „Itt az ideje, hogy megszólaljunk. Nem engedhetjük meg, hogy az EU támadja magyar és lengyel barátainkat, durván bevatkozva a két ország belügyeibe” – mutatott rá Jaromír Kohlícek, Cseh- és Morvaország Kommunista Pártjának (KSCM) európai parlamenti (EP-) képviselője.
A visegrádi csoport országainak kölcsönösen támogatniuk kell egymást, és nem szabad, hogy Brüsszel éket verjen közénk. „Támogatom Magyarország álláspontját, mert ez a mi álláspontunk is" - mondta Jaroslav Foldyna, a koalíciós Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD) egyik képviselője.
„Nem azért vagyok itt, hogy támogassam vagy értékeljen Orbán Viktor politikáját. Szeretném azonban hangsúlyozni, hogy Magyarországnak, a magyar népnek joga van úgy kormányozni országát, ahogy akarja” – szögezte le az ifjabb Václav Klaus, az ellenzéki Polgári Demokratikus Párt (ODS) parlamenti képviselője. Bejelentette: javasolni fogja a képviselőházban, hogy a testület határozatban ítélje el az EP által elfogadott Sargentini-jelentést.
A felszólalók mindegyike egybehangzóan nemzetárulónak nevezte azokat a cseh EP-képviselőket, akik Strassbourgban megszavazták a Sargentini-jelentést. Többen bírálták Jan Hamácek szociáldemokrata bel- és külügyminisztert, aki megértéséről biztosította pártjának a Sargentini-jelentést megszavazó EP-képviselőit.
A résztvevői végül egy Orbán Viktornak címzett levelet fogadtak el, amelyben biztosították a magyar kormányfőt politikája támogatásáról.
- Döntést hoztak az Európai Néppártban a Fideszről
Külföld - Sar-gentini: magyarországi EP-képviselő kér kivizsgálást Sógorral szemben
Külföld - Szabályzatellenes volt a Sargentini-jelentés megszavazása?
Külföld - Bíró Béla: A posztdemokrácia kudarcai
Vélemény - Weber: Magyarországon rendszerszintű veszély fenyegeti a jogállamiságot
Külföld - Varsó megvétózza a magyar kormánnyal szembeni uniós szankciókat
Külföld - FRISSÍTVE - Ütősen érvelt az RMDSZ-es képviselő a Sargentini-jelentés ellen
Külföld - Sargentini-jelentés: Magyarország után Románia következik?
Belföld - Külföldi reakciók a Sargentini-jelentés megszavazása után
Külföld - Az RMDSZ EP-képviselőit felháborította a Sargentini-jelentés
Külföld - Magyarországi reakciók a Sargentini-jelentés megszavazása után
Külföld - Megszavazta az EP a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentést
Külföld
- 34956 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34958 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34958 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34960 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34961 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34961 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni