Számos illegális migránstábor jött már létre a 2015-ös európai migránsválság óta Párizs környékén, főleg azóta, hogy 2016-ban a francia hatóságok a La Manche partján lévő Calais-ban felszámoltak egy nagy tábort.
A halálos áldozatoké átlépte a 660 ezret.
A vészhelyzet fenntartja a polgári védelmi hatóság rendkívüli hatáskörét, a kormány meghosszabbíthatja az elbocsátások befagyasztását, valamint fenntarthatja a távmunkavégzés feltételeit.
Mint fogalmazott, az országot a járvány után újra kell építeni, de jobbá kell tenni annál, mint amilyen volt.
Több mint egy hete egyre gyorsuló ütemben terjed a járvány.
Hétfőn a hatóságok "vörös" járványügyi helyzetet és rendkívüli intézkedéseket rendeltek el hat városban.
A fertőzés 188 országban és régióban van jelen.
Számi édesanyján keresztül „cserkésznék be” a kétszeres Oscar- és négyszeres Golden Globe-díjas amerikai színésznőt.
A járvány kezdete óta 30 209 ember halt meg.
Washington belvárosában a protestálók azt skandálták: a fehér amerikaiak menjenek vissza Európába, ahonnan a felmenőik származnak.
Módosításokat sürgetett az Európai Parlament a hosszú távú uniós költségvetés tervezetével kapcsolatban a csütörtökön nagy többséggel elfogadott határozatában.
Az esetszámok növekvő tendenciája miatt egyre több országban kerül „tiltólistára” Románia, ami a beutazást illeti. Ez jelenthet karanténkötelezettséget is, máshol pedig csak negatív koronavírusteszt felmutatásával fogadnak Romániából érkező személyeket.
Karanténba helyezték őket.
Rekordszámú, 467 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak hétfő reggelig Szerbiában, ahol a járvány halálos áldozatainak száma egy nap alatt nyolccal, 534-re nőtt.
Ezek a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem hétfő reggeli adatai.
Negatív volt a koronavírus-tesztjük, a járványszabályok miatt mégis karanténban kellett maradniuk.
A két ország kapcsolatai az utóbbi időben megromlottak.
A koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma valójában meghaladhatja a 44 ezret Spanyolországban - közölte saját számításait az El País című országos spanyol napilap vasárnap.
Olaszországban szigorúan ellenőrzik a koronavírus-járvány miatt elrendelt óvintézkedések betartását. A szabályok megszegői 400 és 1000 euró közötti bírságra számíthatnak.