Külföld

  • Orbán és kormánya ellen tüntetett az ellenzék Gyulán

    Orbán Viktor magyar miniszterelnök és kormánya ellen tüntettek a magyar ellenzéki pártok kedden Gyulán, ahol a Fidesz-KDNP-frakciószövetség háromnapos ülést tart. A demonstrálók tízpontos petíciót adtak át a megbeszélés helyszínén, az Erkel Hotelben.
  • Rohamrendőröket vetnek be a tengerészsztrájk letörésére

    Bevetették a rohamrendőrséget szerda reggel Pireuszban, a legnagyobb görög kikötőben, hogy véget vessenek a tengerészek sztrájkjának, ami miatt közel egy hete nem közlekednek a kompok Athén és a számos görög sziget között.
  • Tokió elítéli a japán hadihajó befogását

    Élesen bírálta Kínát Abe Sindzó japán kormányfő is szerdán, amiért egy kínai hadihajó a múlt héten radarjával befogott egy japán hadihajót a Kelet-kínai-tengeren.
  • Először találkozott a szerb és a koszovói államfő

    Első alkalommal találkozott egymással szerdán Brüsszelben Tomislav Nikolic szerb és Atifete Jahjaga koszovói elnök, Catherine Ashtonnak, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjének a közvetítésével.
  • Forradalom közeli helyzet Tunéziában

    Tömegtüntetések törtek ki Tunéziában, miután délután agyonlőtték Sokri Belaidot, az Egyesült Demokratikus Nacionalista Párt tunéziai ellenzéki formáció főtitkárát Tuniszban, amikor elhagyta az otthonát.
  • Kína már nem akarja átnevelni az „ellenforradalmi elemeket"

    A délnyugat-kínai Jünnan tartomány hivatalosan bejelentette, felszámolja területén a "munkával történő átnevelés" büntetőintézeteit - számolt be csütörtökön a kínai média. Az azonnal hatályba lépő jünnani intézkedés szerint az összes folyamatban lévő ügyet felfüggesztik, beleértve a nemzetbiztonságot veszélyeztető "elemekét", valamint a tiltakozások szervezése és a vezetőkről alkotott kép "beszennyezése" miatt eljárás alá vontakét. A már intézetekben lévőknek azonban le kell tölteniük a rájuk kiszabott büntetést.
  • Németh: diplomáciai lépéseket teszünk székelyzászló-ügyben

    Csütörtökön Magyarország diplomáciai lépéseket tesz a székelyzászló-ügyben, a magyar kormány párbeszéd útján keresi a megoldást a helyzetre - mondta Németh Zsolt, a magyar külügyminisztérium politikai államtitkára a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
  • Szanyi nem hisz az erdélyi magyarok elkötelezettségében

    Szanyi Tibort MSZP-s képviselő szerint az állampolgárság egy nemzethez való tartozást is kifejez, és ha valaki kettős állampolgár, akkor két nemzethez tartozik, „Ha valaki annyira magyarnak érzi magát, akkor adja vissza a román állampolgárságát, ettől még élhet ott, ahol eddig, az Európai Unióban vagyunk" – fogalmazott a magyar ellenzéki honatya az ATV televízióban.
  • Magyar futtatókat tartóztattak le Velencében

    Magyar bűnszervezetet számoltak fel az olaszországi Velencében: négy személyt tartóztattak le, további hatot köröznek. A térségben korábban nigériai, albán és román bandák futtattak lányokat, mindig az olasz szervezett bűnözéssel a háttérben.
  • Magyar–román kisebbségi együttműködés Kárpátalján

    Az ukrajnai nemzetiségek nyelvén készülő állami televíziós és rádiós műsorok, valamint a nemzetiségi – közte a kárpátaljai magyar és román – szerkesztőségek létszámának megőrzése mellett szállt síkra Gajdos István,az Ukrajnai Magyar Demokrata Szövetség (UMDSZ) elnöke és Ion Popescu, a román kisebbség parlamenti képviselője.
  • Az évszázad hóviharára készülnek New Yorkban

    Erős hóvihar előszele érte el helyi idő szerint péntek reggel az Egyesült Államok északkeleti partját. A vihar egyelőre széllel és erős havazással jár, és akár áradást is okozhat, egyes előrejelzések szerint pedig az évszázad hóvihara is kialakulhat. Eddig háromezer repülőjáratot kellett törölni. Hóviharról szóló figyelmeztetést adtak ki a partmenti nagyvárosokban.
  • Miskolci „románozás”: Kriza már nem várja Mesterházy válaszát

    Kriza Ákos miskolci polgármester (Fidesz-KDNP) nem várja tovább Mesterházy Attilának, az MSZP elnökének válaszát azon kérdésére, hogy őszintén gondolta-e bocsánatkérését, amelyet Kolozsváron az erdélyi és a határon túli magyarok irányában tett.
  • Veszélyes városnak tartja Milánót az amerikai diplomácia

    Milánó polgármestere vasárnap tiltakozását fejezte ki az Egyesült Államok konzulátusának, amiért az az északolasz város veszélyeiről adott ki figyelmeztetést az amerikaiak számára.
  • „Blokád” alá vették a diákok a budapesti egyetemeket

    Kiújultak hétfőn a felsőoktatási kormányzati lépések elleni tiltakozások Magyarországon. Délelőtt a Hallgatói Hálózat (HaHa) aktivistái több órát félbeszakítottak a budapesti ELTE bölcsészkarán, és egy teremben fórumot tartottak.
  • Tüzet nyitott egy férfi egy delaware-i bíróságon

    Két nőt lelőtt és két rendőrt is megsebesített egy férfi a Delaware állambeli Wilmington bíróságán, mielőtt a rendőrök a támadóval is végeztek, írta a USA Today. Az egyik nő a támadó volt felesége volt. A helyi és a szövetségi hatóságok emberei az incidens miatt kiüríttették és átvizsgálták a 12 szintes bírósági épületet.
  • Észak-Korea föld alatt tesztelte atombombáját

    Észak-Korea végrehajtotta kedden harmadik kísérleti atomrobbantását – közölték dél-koreai és japán források, miután a természetes földrengésektől eltérő földlökést mértek a Koreai-félsziget északi felén. A dél-koreai hadsereget azonnal riadókészültségbe helyezték, és Ri Mjong Bak államfő rendkívüli ülésre hívta össze az ország nemzetbiztonsági tanácsát.
  • Semjén Zsolt már a kezdetektől kitűzte a székely lobogót

    Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős magyar miniszterelnök-helyettes arra biztatta kedden az önkormányzatokat és az egyes intézményeket, hogy tűzzék ki épületeikre a székely zászlót szolidaritásuk jelképeként. Hozzátette: az ő hivatalában a kezdetektől fogva ott van a székely zászló is a magyar nemzeti lobogó mellett.
  • Zászlószámban lekörözheti Székelyföldet az anyaország

    Több mint harminc polgármester vesz át a székely zászlót Budafok-Tétényben csütörtökön - olvasható a Németh Zoltán (Fidesz) országgyűlési képviselő és Szabolcs Attila (Fidesz-KDNP) polgármester aláírásával ellátott, az MTI-hez kedden eljuttatott közleményben.