Iránymutatást fogadott el az EU az internetes szólásszabadságról
Új iránymutatást fogadott el hétfőn az Európai Unió Tanácsa, amellyel az internetes szólásszabadság biztosítását is beemeli azon emberi jogok közé, amelyek érvényesülést az unió globálisan elő szeretné mozdítani.
A tanács közleménye szerint a véleménynyilvánítás szabadsága elengedhetetlen egy sor más emberi jog gyakorlásához, amilyen például a gyülekezési jog, a gondolat, a vallás, a lelkiismeret szabadsága.
"Az önkifejezés és a média szabadsága nélkül nem lehetséges, hogy az állampolgárok tájékozottak, aktívak és elkötelezettek legyenek" - írja közleményében a tagállamok szakminisztereit tömörítő uniós intézmény. A kommüniké tanúsága szerint az EU meggyőződése, hogy minden emberi jog az interneten is védendő, és ez különösen igaz a szólásszabadságra, a technológiai fejlődés, a kommunikáció új formái ugyanis új lehetőségeket és új kihívásokat is teremtettek.
"Az EU határozottan ellenzi az internet vagy az új médiumok bármiféle indokolatlan korlátozását" - áll a tanács közleményében.
Az iránymutatás definíciók sokaságát tartalmazza, amely garantálni hivatott a véleményalkotás, az információigénylés és a vélemények közzétételének és terjesztésének szabadságát. "Ezen az iránymutatáson keresztül az Európai Unió nyomatékosítja: a vélemény és az önkifejezés szabadsága egyetemes jog, amely minden személyt egyenlően megillet" - húzza alá az uniós intézmény.
- 34945 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34947 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34947 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34949 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34950 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34950 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni