Kiengedték a kórházból az ebolás amerikai orvost
Gyógyultnak nyilvánították és kiengedték a kórházból azt a két amerikai állampolgárt, akiket azután szállítottak haza kezelésre az Egyesült Államokba, hogy a nyugat-afrikai Libériában megbetegedtek az Ebola-vírustól - közölték segélyszervezetek csütörtökön.
A 33 éves Kent Brantlyt augusztus eleje óta az atlantai Emory Egyetemi Kórházában gyógyították egy addig csak majmokon tesztelt, ZMapp elnevezésű kísérleti gyógyszerrel. A doktor kiengedéséről szóló híreket Brantly munkaadója, a Samaritan's Purse (a szamaritánus erszénye) elnevezésű protestáns nemzetközi segélyszervezet jelentette be.
Eközben az AP amerikai hírügynökség arról számolt be, hogy egy másik amerikai fertőzöttet, Nancy Writebolt már kedden kiengedték az atlantai kórházból, ahol kezelték. Az 59 éves Writebol férje közölte, hogy bár állapota még meglehetősen gyenge, az asszony meggyógyult.
Az Emory Egyetemi Kórház tisztségviselői csütörtökön tartottak sajtótájékoztatót, amelyen dr. Bruce Ribner, az intézmény egyik osztályvezetője kijelentette, hogy a két gyógyult beteg kiengedése nem jelent közegészségügyi kockázatot. A rendezvényen Brantly is felszólalt és "csodálatos napnak" nevezte a mait.
Ez a legsúlyosabb Ebola-járvány a vírus közel negyven évvel ezelőtti megjelenése óta. A kór mostani terjedése februárban Guineában kezdődött, a járvány azóta Nigériára, Sierra Leonéra és Libériára is átterjedt. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legutóbb azt közölte, hogy meghaladta az ezerháromszázat a járvány halálos áldozatainak száma.
- 34238 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34240 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34241 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34242 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34243 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34243 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni