Szlovákiában a lakosság 70 %-a ellenzi a menekültek befogadását
Szlovákiában a lakosság több mint 70 százaléka ellenzi a menekültek kvótarendszer alapján történő befogadását, és közel kétharmada veszélyforrást lát bennük - derül ki a Polis közvélemény-kutató ügynökség felméréséből, amelynek eredményeit a Sita szlovák hírügynökség szerdán tette közzé.
Az elmúlt hét során közel másfélezer szlovák állampolgárnak tettek fel kérdéseket az Európai Unióba (EU) érkezett menekültekkel, illetve az uniós tagországok között kvótaalapon tervezett elosztásukkal kapcsolatban.
Az első kérdés úgy hangzott: "Támogatja-e ön, hogy Szlovákia a Közel-Keletről és Észak Afrikából érkezett menekülteket fogadjon be az EU által javasolt kvótarendszer alapján?" Erre a kérdésre a válaszadók 70,1 százaléka mondott nemet. A megkérdezettek egyharmada (33,8 százalékuk) "határozottan nemmel" válaszolt, 36,3 százalékuk pedig az "inkább nem" lehetőséget választotta.
A résztvevők 23,5 százaléka vélekedett úgy, hogy Szlovákiának be kellene fogadnia a menekülteket. Ezen belül a válaszadók 4,2 százaléka a "határozottan igen" válasz, 19,3 százalékuk pedig az "inkább igen, mint nem" válasz mellett döntött.
A felmérésből az is kiderült, hogy a lakosság meglehetősen magas aránya tart attól, hogy a Szlovákiába érkező menekültek veszélyt jelenthetnek az ország és lakosainak biztonságára. Az ezt tudakoló kérdésre a válaszadók csaknem kétharmada (63,4 százalékuk) felelt igennel, nemleges választ viszont csak egynegyedük (24,4 százaléknyian) adott; 12,2 százaléknyian nem tudtak dönteni.
- 34960 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34962 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34962 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34964 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34965 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34965 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni