Ha az EU rosszul rendezi a Brexitet, nagy bajba kerül
Ha rosszul kezeljük Nagy-Britannia kilépését az Európai Unióból, akkor további EU-tagállamok is követhetik London példáját, Európa pedig valószínűleg „lehúzhatja a rolót” - mondta Sigmar Gabriel német alkancellár.
Németország második embere egy vasárnapi sajtótájékoztatón úgy nyilatkozott, a Brexit „rossz dolog, de nem fog minket gazdaságilag annyira negatívan érinteni, mint amennyire sokan tartanak tőle”. Úgy vélte, a britek távozása sokkal inkább pszichológiai problémát és óriási politikai kihívást jelent.
Gabriel úgy vélte, ha az EU rosszul rendezi a Brexitet, nagy bajba kerül, így jelenleg annak biztosítására van szükség, hogy ne engedje meg Nagy-Britanniának, hogy „a jó dolgokat kimazsolázza, miközben nem vállal felelősséget”.
Angela Merkel német kancellár az ARD német televíziónak adott vasárnap esti interjújában azt mondta, az EU-ban mindenki egyetért abban, hogy Nagy-Britannia kilépése, a június 23-án lezajlott népszavazás eredménye nagy hatású. „Még mielőtt elhamarkodnánk azonban a cselekvést, először talán időt kellene szakítani arra, hogy elgondolkodjunk, hogy mi, a huszonhét EU-tagország, mit tehetnénk jobban” - szögezte le.
Merkel az elmúlt héten számos európai vezetővel találkozott, hogy előkészítse a Brexit utáni EU jövőjéről szóló, szeptember 16-án esedékes, pozsonyi EU-csúcstalálkozót.
Theresa May brit miniszterelnök a várakozások szerint 2017 januárjában fogja aktiválni a lisszaboni szerződés 50. cikkelyét, amely a közösségből való kilépést szabályozza.
- 34968 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34970 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34971 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34972 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34973 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34973 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni