Moszkva tagadja, hogy kapcsolatban állt volna Trump stábjával
Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő szerdán tagadta, hogy Moszkva kémeken keresztül kapcsolatban állt volna Donald Trump amerikai elnök stábjával a választási kampány alatt, és megsértette a harminc éve aláírt fegyverzetkorlátozási egyezményt.
A The New York Times (NYT) című amerikai napilap keddi cikkében négy jelenlegi és egykori amerikai tisztségviselőre hivatkozva azt írta: híváslisták és lehallgatott telefonbeszélgetések arról tanúskodnak, hogy Trump elnöki kampányának néhány tagja a választást megelőző évben folyamatos kapcsolatban állt magas rangú orosz hírszerzőkkel. A napilap szerint az oroszok kapcsolatba léptek a rövid ideig Trump kampányelnökként tevékenykedő Paul Manaforttal is.
„Ne higgyünk a névtelen informátoroknak!” – javasolta Peszkov az újságíróknak, rámutatva, hogy a NYT forrásai nevük elhallgatását kérték. „Ez minden valóságtartalmat nélkülöző újságcikk” – tette hozzá. Donald Trump Twitter-üzenetben szintén tagadta az „orosz kapcsolatot”. „Esztelenség. Csupán kísérlet arra, hogy elfedje a rengeteg hibát, amelyet Hillary Clinton (demokrata elnökjelölt) vesztes választási hadjáratában követtek el” – írta Trump.
This Russian connection non-sense is merely an attempt to cover-up the many mistakes made in Hillary Clinton's losing campaign.
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) February 15, 2017
Robotrepülőgépek: nincs bizonyíték?
A NYT kedden arról is írt: Oroszország új robotrepülőgépeket telepített annak ellenére, hogy washingtoni tisztségviselők kifogásolták ezt, hangoztatva, hogy a lépés megsérti a kis- és közepes hatótávolságú atomrakéták kölcsönös korlátozásáról szóló, 1987-ben aláírt egyezményt (INF).
A lapot tájékoztató források szerint Oroszországnak két, ilyen fegyverekkel felszerelt zászlóalja van: az egyik a dél-oroszországi Asztraháni területen lévő Kapusztyin Jar gyakorlótéren van, a másikat pedig decemberben ismeretlen helyre vezényelték át.
John McCain szenátor azt mondta, úgy tudja, hogy atomtöltettel ellátott robotrepülőgépekről van szó, vagyis Oroszország valóban megsértette az egyezményt, és ez komoly katonai fenyegetést jelent az Európában állomásozó amerikai csapatokra és a NATO-szövetségesekre.
„Oroszország eddig is hű volt, és ezután is hű marad nemzetközi kötelezettségvállalásaihoz, köztük a szóban forgó szerződéshez” – szögezte le Peszkov szerdán. ”Hivatalosan senki sem vádolta meg Oroszországot az egyezmény megsértésével” – mutatott rá.
Az INF tiltja az olyan, atomtöltettel ellátott szárazföldi ballisztikus rakéták és robotrepülőgépek telepítését, amelyek hatótávolsága 500 és 5500 kilométer között mozog. A RIA Novosztyi orosz hírügynökség felhívta a figyelmet arra, hogy a két ország időről időre egymást vádolja az egyezmény megsértésével.
- 33792 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 33794 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 33794 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 33795 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 33796 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 33797 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni