Koreai békeszerződés: továbbra is maradnak az amerikai katonák
Felmerült, hogy szükség lesz-e amerikai katonákra, ha Dél-Korea és Észak-Korea tényleg békét köt végre. A dél-koreai elnök szerint maradnak a katonák ebben az esetben is.
Mun Dzse In dél-koreai államfő cáfolta szerdán, hogy az amerikai katonák távoznának országából, miután Dél-Korea békeszerződést ír alá Észak-Koreával, mert szerinte annak nincs köze Phenjanhoz, csupán a dél-koreai-amerikai szövetséghez.
Az elnök a Foreign Affairs című amerikai külpolitikai folyóirat korábban megjelent cikkére reagált, amelyben egyik tanácsadója úgy vélte, hogy a békeszerződés aláírása után nehéz lenne igazolni az amerikai katonák további jelenlétét Dél-Koreában.
A Yonhap szöuli hírügynökség a dél-koreai kormány egy másik képviselőjét idézve azt írta, hogy az Egyesült Államok katonái közvetítő szerepet töltenek be a környező államok, Kína és Japán között.
Dél-Koreában 28 500 amerikai katona teljesít szolgálatot. Jelenlétük az ideiglenes tűzszünet aláírásával befejeződött, 1950-53-as koreai háború öröksége.
A múlt héten, április 27-én történelmi csúcstalálkozót tartott a két országot elválasztó demarkációs vonalon fekvő Panmindzson határfaluban Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és Mun Dzse In dél-koreai elnök. Tíz éve ez volt az első tárgyalás ilyen magas szinten a két állam között. A két vezető megállapodott arról, hogy véget vetnek az ellenségeskedésnek, valamint azon munkálkodnak, hogy atommentessé tegyék a Koreai-félszigetet.
- 35689 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35692 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35692 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35693 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35694 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35695 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni