Üdvözli a török rendkívüli állapot megszüntetését az EU – de ez még nem elégséges
Az Európai Unió külügyi szolgálata (EEAS) üdvözölte csütörtökön, hogy Törökországban megszüntették a 2016. július 15-i katonai puccskísérlet után bevezetett rendkívüli állapotot.
Az uniós hivatal aláhúzta ugyanakkor, hogy azoknak az új jogalkotási javaslatoknak az elfogadása, amelyek rendkívüli hatásköröket biztosítanak a hatóságok számára, és a rendkívüli állapot számos korlátozó elemét megtartanák, semlegesítené az intézkedés minden pozitív hatását.
A nyilatkozatban az EU megerősítette azon elvárásait, hogy Törökország hajtsa végre az Európa Tanács, a Velencei Bizottság és más intézmények kulcsfontosságú ajánlásait, és tartsa tiszteletben a végrehajtó hatalom és az igazságszolgáltatás elkülönülését, valamint vonja vissza azokat az intézkedéseket, amelyek negatív hatással vannak a jogállamiságra, az igazságszolgáltatás függetlenségére és az alapvető szabadságjogokra, beleértve a véleménynyilvánítás szabadságát, az egyesülési szabadságot és a tisztességes eljárással kapcsolatos jogokat.
A jogállamiság és az alapvető szabadságjogok területén a konkrét és tartós javulás továbbra is alapvető fontosságú az Európai Unió és Törökország közötti kapcsolatok kilátásainak szempontjából - tették hozzá.
- 34930 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34933 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34933 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34934 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34935 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34936 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni