A Képmutatók cselszövését mutatja be a csíkszeredai színház
Porogi Dorka szerint Bulgakov drámája a hatalom és a művészet viszonyáról szól, ami mindig aktuális kérdés. Hozzátette: az érdekelte, hogy Bulgakovot miért foglalkoztatta ez a történet, amelyben Moliere-t tönkreteszik az udvari cselszövések, és kiesik a király kegyeiből. Mint mondta, ez valójában nem pont így történt, Bulgakov lényegében a saját történetét írta meg, hiszen vele a sztálini Szovjetunióban bántak hasonlóan, akárcsak Moliere-rel XIV. Lajos francia király korában.
"Mindegy, hogy a főszereplőt Moliere-nek, vagy Bulgakovnak hívják, hiszen akár mai nevekkel is behelyettesíthető a főhős neve. Ebben a darabban a játék az érdekes, hogy a valóságból miként lesz fikció vagy színházi történet" - mondta a rendezőnő, hozzátéve, hogy az előadásban nincs "erőszakos aktualizálás". A csíkszeredai produkcióban a barokk és az 1920-as évek idősíkja váltakozik, ami az előadás látványvilágában is megjelenik, ugyanis a színpadon láthatók barokk és 20. századi jelmezek egyaránt.
A Csíki Játékszín előadásában először lép a helyi közönség elé a csíkszeredai születésű Bogdán Zsolt színművész, aki a Kolozsvári Állami Magyar Színház tagja. Porogi Dorka elmondta, hogy fiatal rendezőként fantasztikus élmény olyan nagy tudású színésszel dolgozni, mint Bogdán Zsolt. A darab díszlettervezője Kupás Anna, jelmeztervezője Bajkó Blanka Alíz. Ők mindketten a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem végzős hallgatói.
- 35685 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35688 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35688 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35689 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35690 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35691 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni