Rajzfilmhős lett Puskás Ferencből, a leghíresebb magyarból
Puskás Ferenc születésnapján, április 1-jén az M1 aktuális tévécsatornán és a Nemzeti Sport Online oldalán is látható a Puskás Ferenc gyermekkori kalandjait megidéző Puskás Öcsi és barátai című rajzfilm, Gellár Csaba rendezésében.
A hétperces, 2D-s animációs technikával közel egy évig készült filmet - melynek első vetítése vasárnap este volt a az M2" csatornán - az alkotók animációs-sorozatuk első, bemutató, úgynevezett pilot epizódjának szánják - tájékoztatta Szöllősi György, a magyar futball és a Puskás-ügyek nagykövete az MTI-t.
A sorozat-epizódok alapját a gyermek Puskás Öcsi életrajza, a vele kapcsolatos történetek, városi legendák képezik, valamint Kemény Kristóf író és Mayer Tamás illusztrátor közös, háromkötetes Puskás Öcsi - A külvárosi vagány hihetetlen kalandjai című mesekönyv-sorozata. Ez utóbbi adta a rajzfilm ötletét és kiindulópontját is.
A rongylabda címet viselő első epizód a kis Puskás Ferenc első focis élményeiről szól. Öcsi hétesztendős, egy évvel idősebb jó barátjával, Bozsik Cucuval szalad le a kispesti grundra. Ám a nagyok nem fogadják csak úgy be maguk közé a két leendő Aranycsapat-klasszist. Öcsi mérges lesz és szomorú, ezt látva édesapja kieszeli, hogy saját labda - egy rongylabda - kell a lurkóknak!
"Animációs sorozattá tervezzük fejleszteni a filmet, amely remélhetőleg nemcsak hazánkban, de külföldön is a fiatal generációk kedvelt meséjévé válhat." - nyilatkozott a tervekről Lajos Tamás filmproducer. Az alkotók szerint Puskás Ferenc nemcsak kivételes tehetségével, hanem egyedülálló személyiségével, segítőkészségével is nagyszerű példaképként szolgálhat a mai gyerekeknek. "Ha van olyan magyar és olyan emberi történet, amely mozgóképre kívánkozik, akkor Puskás Ferenc élete ilyen. Nagy öröm, megtiszteltetés a leghíresebb magyarról filmet készíteni. Különösképp, ha mindezt a leghálásabb, s egyben a legőszintébb közönségnek tehetjük, a kisgyermekeknek." - fogalmazott Takó Sándor, a film másik producere.
A sorozatról és a magas elvárásokról Gellár Csaba így nyilatkozott: "Puskás Ferencet minden magyar felnőtt ismeri, tisztában vagyunk vele, hogy milyen magas elvárások lesznek a sorozattal szemben. Az általunk megszólított öt-nyolcéves korosztály azonban többségében még nem hallott Puskás Öcsiről, így különösen izgalmas, hogy sokan rajzfilmhősként ismerhetik meg a nevét és történeteit először. Meglepő és szép pillanat lehet majd számukra, amikor később megtudják, hogy a rajzfilmhősük nemcsak, hogy létezett, de nagyot alkotott a való életben is."
A rajzfilm egyik szereplője, a főszereplő, Öcsi kishúga, Puskás Éva is létező személy, aki 91 esztendősen, azután, hogy a mesekönyv sikeréhez konkrét tanácsokkal is hozzájárult, a korához képest még mindig kitűnő egészségben várja kispesti otthonában szerda esti televíziós vetítést.
"Puskás Ferenc minden idők leghíresebb magyar sportolója. Nemcsak sportemberi, hanem emberi nagysága is példaként állítható a múlt, a jelen és az eljövendő generációk számára. Kiváló példája a kitartásnak, a hitnek, az erőnek és a szakmai alázatnak. Annak, hogy ha igazán hiszünk magunkban, akkor bármit elérhetünk akár a kispesti grundtól a Real Madrid mezében elért számtalan bajnoki és BEK-serlegig. Nagy örömünkre szolgál, hogy Puskás öcsi születésnapján a közmédia csatornáin is bemutathatjuk a róla szóló animációs filmet" - mondta Galambos István, a közmédia programigazgatója.
A Puskás Öcsi és barátai - A rongylabda című epizód Puskás Ferenc születésnapja alkalmából, április 1-től a Nemzeti Sport Online-on a hónap végéin ingyenesen megtekinthető, az NSO főoldaláról elérhető.
- 35682 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35684 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35685 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35686 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35687 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35688 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni