Székelyföld társadalomrajza három kötetben
Bárth János könyveit mutatják be a Székely Nemzeti Múzeumban. Az író-olvasó találkozóval egybekötött bemutatóra a Székely Nemzeti Múzeum Bartók termében kerül sor, 2013. május 29-én 18 órától.
BÁRTH János Kecskeméten élő néprajzkutató, történész, a Bács-Kiskun Megyei Múzeumi Igazgatóság nyugalmazott igazgatója, a Szegedi Egyetem Néprajz és Kulturális Antropológia Tanszékének tanára. Évtizedek óta kutatja Erdély, és ezen belül Székelyföld történetét és társadalmát. 19 kötet szerzője, ebből 10 erdélyi, többségük székelyföldi témaválasztású.
Legutóbbi három terjedelmesebb könyve különösen fontos Székelyföld társadalomnéprajzának megismerésében.
Az eleven székely tizes. A csíkszentgyörgyi és csíkbánkfalvi tizesek működése a XVII–XX. Században (Kecskemét, 2007) a székely tizesrendszer megismerésének nélkülözhetetlen kézikönyve. A Templom jobbágya, megye zsellére, eklézsia árendása (Kecskemét, 2011) című könyve Háromszék és Csík egyháztörténetének ismeretlen, de fontos fejezeteit ismerteti meg olvasóival. Ennek mintegy kiteljesítése a Szentgyörgy megyéje Alcsíkban (Kecskemét, 2012) kötet, amely az egyházközségeket átfogó régi megye fogalmát és működését világítja meg, csíkszentgyörgyi és bánkfalvi régi jegyzőkönyvek alapján.
Bárth János három könyvének bemutatója mellett betekintést nyerhetnek a megjelenők a kecskeméti LIBELLI TRANSSILVANICI kiadványsorozatba, amelynek számos kiadványa foglalkozott eddig Székelyföld néprajzával, történetével.
A köteteket Kinda István és Szőcsné Gazda Enikő mutatják be.
- 34961 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34963 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34963 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34965 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34966 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34966 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni