Hárman kapnak Szervátiusz Jenő-díjat Budapesten
Kubinyi Anna textilművész, Loránd Klára művészettörténész és Lisztóczky László művelődéstörténész veheti át a Szervátiusz Alapítvány idei Szervátiusz Jenő-díjait csütörtök este a budapesti Hilton Szállóban, számolt be az MTI.
Az indoklás szerint Loránd Klára művészettörténész a jeles kortárs képzőművészet magas színvonalú, kiállításokon és könyvekben történő bemutatásáért, Kecskemét kulturális életének felvirágoztatásáért, Lisztóczky László művelődéstörténész pedig a Kárpát-medence magyar irodalmának, képzőművészetének magas színvonalú, előadásokban, könyvekben
történő bemutatásáért, valamint példaértékű közösségépítő magatartásáért, tevékenységéért veheti át a Szervátiusz Jenő-díjat.születésének 100. évfordulójára 2003-ban. Az alapító ekkor indította el a Szervátiusz Jenő-díjat is azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a Kárpát-medencében alkotó magyar művészek munkáira.
A díjat a kuratórium évente adja át olyan képzőművészeknek, akik a nemzeti kultúra gyökereit felmutató magas színvonalú műveket hoznak létre. 2005 óta felválta művészettörténész, illetve újságíró is kap alternatív Szervátiusz Jenő-díjat a magyar művészet bemutatásáért, értékeléséért. A díj egy szoborból, pénzből és oklevélből áll.
A díj névadója Szervátiusz Jenő (1903-1983) Kolozsvárott született szobrász. Az ő munkája többek között a Kolozsvári Pietá, Tamási Áron síremléke Farkaslakán, a Jókai-emlékkő Pápán - az utóbbi kettőt fiával, Tiborral közösen készítette -, valamint a Cantata Profana, amely Sopronban, az Erdészeti Egyetemen áll.
- 34336 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34338 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34339 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34340 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34341 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34341 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni