Útra kél a szekrénymanó Nagyváradon
December 21-én láthatja a váradi közönség a Tündérléptefű című bábelőadást, mely a nagyváradi Lilliput Társulat és a debreceni Vojtina Bábszínház közös produkciója. Az előadásról Szőke Kavinszki András társulatvezető beszélt a maszol.ro-nak.
Régóta ismerik egymást a debreceniekkel, de ez az első alkalom, hogy közösen állítottak színpadra darabot, tudtuk meg Szőke Kavinszki Andrástól. A közös munkának az elmúlt fél évben merült fel a lehetősége, a Nemzeti Kulturális Alapnál kiírtak ugyanis olyan közös pályázatokat, amelyekre a magyar fél pályázhatott. A váradi társulatvezető ajánlotta Bartal Kiss Rita rendezőnek, hogy közösen dolgozzanak, és a Tündérléptefű című darabra esett a választás. Ennek írója Szász Ilona, díszlettervezője Bodor Judit, zeneszerzője Ágoston Béla, rendezője pedig a már említett Bartal Kiss Rita.
A koprodukció azért is előnyös, mert megoszlanak a terhek, de a gazdasági előnye mellett van erkölcsi előnye is a közös munkának, mondta Szőke Kavinszki András. A váradi régi bábszínház hatvannyolc éve létezik, a Vojitna pedig novemberben ünnepelte a huszadik évfordulóját, mint hivatásos, állami támogatással működő bábszínház, bár ők is már negyven játszanak. Nagyon sokat tudnak felmutatni a Vojtinások, az elmúlt húsz évben nagyon sokat fejlődtek, lett saját termük, teljes társulatuk, műhelyekkel, alkotókkal, rendezőkkel, díszlettervezőkkel, és mindehhez egy színes repertoár. Ők tehát önálló bábszínház, míg a Lilliput Társulat egy színházi intézményen belül működik, tehát nem tudnak önző módon csak magunkra figyelni, mondta a társulatvezető. A közös produkció tehát azért erkölcsi és szakmai előrelépés, mert egy jól működő intézménnyel dolgozhattak együtt, ami csak bábjátszással foglalkozik.
A Lilliput Társulatból Daróczi István és Hanyec Debelka Róbert játszik két Vojtinás társával, így jött létre a négyszemélyes produkció, amelyet Debrecenben már bemutattak.
„Nálunk 21-én lesz a Tündérléptefű bemutatója, aznap játszóházzal egybekötött előadást tartunk. Tíz órától, a darab előtt játszóház lesz, és egy verses-zenés összeállítás, amit a nemrég útjára indult SZITA, azaz a Szigligeti Tanoda fiatal diákjai adnak elő és ezt követi a bemutató 11 órától az Árkádia Bábszínházban. 12-től újabb játszóház, és 13 órától újabb előadás következik” – mondta Szőke Kavinszki András, akitől megtuduk, hogy az előadást négytől tíz éves korig ajánlják, és egy Tündérléptefű nevű, világjáró szekrénymanóról szól, aki kalandjai után visszatér a saját világába, a szerkénybe.
- 34349 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34351 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34351 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34353 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34354 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34354 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni