Sepsiszentgyörgyön is bemutatkozik az Erdélyi Értéktár


-A A+

Ötödik alkalommal zajlanak a Székelyföld Napok október 9 és19. között. Hargita, Kovászna és Maros megye számos településén szerveznek olyan kulturális eseménysorozatokat, amelyek elsődleges célja a székelyföldi magyar kulturális értékek felmutatása, az együvé tartozás és a közösségi érzés erősítése.

A Székelyföld Napokon a Kriza János Néprajzi Társaság Háromszéken az erdélyi magyar értékeket népszerűsítő és a külhoni (erdélyi) értékőrző mozgalom kiépítésének módszertanát bemutató Erdélyi Értéktár. Érték, ami összetart című projektjét mutatja be.

A társaság október 9–10-én Sepsiszentgyörgyön, a Székely Nemzeti Múzeummal közösen Érték és közösség. Új utak és kihívások az erdélyi értékkutatásban címmel tudományos konferenciát, valamint Képek és értékek. Erdély néprajzi értékeinek képi reprezentációi címmel fotókiállítást szervez, mely az erdélyi magyar népi kultúra mára már letűnőfélben levő helyi értékeire irányítja rá a figyelmet.

A válogatott képanyag a 20. század első felére jellemző erdélyi magyar népéletet és a népi kultúra értékeinek lehető legkülönbözőbb területeit vonultatja fel, kezdve a hagyományos népi mesterségektől és munkafolyamatoktól a népszokások, a hagyományos népi építészet és a népi tárgy- és öltözködéskultúra elemein át egészen a vallási élet központi helyeként számon tartott templomokig. A kiállításon Vámszer Géza (1896–1976), Kós Károly (1919–1996), Szabó Tamás (1933), Péterfy László (1936), Vas Géza (1934) és mások képei láthatók.

A rendezvény megnyitója október 9-én 10 órától a Székely Nemzeti Múzeum Bartók Termében zajlik.








Kapcsolódó anyagok

EZT OLVASTA MÁR?

X