Táncművészek veszik birtokba az Ecsetgyárat
Újra táncművészek veszik birtokba az Ecsetgyárat, ahol ezen a héten zajlik a Vis-à-vis kortárs táncfesztivál negyedik kiadása. A rendezvény során megtekinthető négy, Magyarországról érkezett táncelőadás mindegyike kolozsvári premiernek számít. A budapesti művészek bemutatkozása kiegészül a GroundFloor Group legújabb, Parental Ctrl című előadásával. Az előadások helyszíne a kortárs művészeti központként immár több mint hat éve működő Ecsetgyár első emeleti stúdióterme, kezdés szerdától szombatig, minden este 7 órakor.
Juhász Kata és társulata a Bemelegítés című előadással érkezik a fesztiválra. A budapesti táncos-koreográfust és csapatát aligha kell bemutatnunk. Több munkája is látható volt Kolozsváron, legutóbb a Szoborrá avatom című, egyén és hatalom viszonyát feszegető táncszóló két zseniális zenésszel, vagy korábban a Lulu, amely éppúgy mély benyomást hagyott a nézőkben, mint kivételes érzékenységű alkotás, a Like me, like me, illetve a Bulgakov kávézó emeletén óriási sikert aratott Café de la Danse. A most látható Bemelegítés három táncos improvizáción és közönséggel való interaktivitáson alapuló közös játéka, amely középiskolások számára, de természetesen nem csak nekik készült, és amely szerdán, január 27-én este 7 órai kezdettel tekinthető meg.
A budapesti L1 Független Művészek Közhasznú Egyesület évtizedes múlttal, szervezői és alkotói tevékenységgel büszkélkedő, táncosokat és koreográfusokat tömörítő érdekképviseleti és produkciós szervezet, amely két előadással mutatkozik be Kolozsváron. Pénteken, Január 29-én este 7 órai kezdettel egy este látható két produkció, Kovács Emese (L1-rezidens 2016) Ez a dolog itt komplex (és eladható) szólója és Ladjánszki Márta (az L1 Egyesület művészeti alelnöke) UNTITLED - a meditation in one act című előadása. Mindkét előadás zenei anyagát szintén L1-tagok, Horváth Ádám Márton illetve Varga Zsolt (az L1 Egyesület elnöke) jegyzik.
Szombaton, Január 30-án délelőtt 1o órától Ladjánszki Márta alkotói műhelytitkaiba leshetünk be egy korábbi, JOSHA – arckép című produkciója kapcsán. A három órás workshop során a koreorgáfus bevezeti a résztvevőket az előadás alkotásának titkaiba, illetve lehetőség nyílik a gyakorlatban is megtapasztalni munkamódszerét, alkotói világát. A workshop közvetett témája a meztelen test a színpadon. A részvétel ingyenes, viszont előzetes jelentkezést igényel.
Góbi Rita, az újvidéki születésű, Budapesten élő táncművész másodszor szerepel a Vis-à-vis programjában. Az általa vezetett társulat produkcióinak formanyelvét a sokszínűség jellemzi, az előadók képzett táncosok, zenészek, énekesek, színészek, filmesek, designerek és artisták. Az előadások sajátos színfoltjai a budapesti táncéletnek, mozgásanyaguk és látványviláguk expresszív, amelyet extravagáns, szoborszerű, díszletnek is beillő jelmezek, erős színek, ingergazdag ruhák és sminkek jellemeznek. A Ne hisztizz! című előadásban Góbi Rita táncpartnere Szegő Dávid dobos és nem utolsó sorban a hangszere. Az előadás kezdési időpontja szombat, január 30. este 7 óra.
A Vis-à-vis-t szervező GroundFloor Group Parental Ctrl című produkcióját fiatal kolozsvári művészek hozták létre Sinkó Ferenc rendező vezetésével. Az Y generációról és szüleikről, a virtuálfüggőségről és valóságból való menekülésről, a generációk közti kötődések és szakadások elkerülhetetlenségéről szóló koncert-előadást 2015. november 1-jén mutatták be, és a Vis-à-vis keretében csütörtökön, január 28-án este 7 órától látható. Előadók és alkotók: Bodoki-Halmen Kata, Ötvös Kinga, Sipos Krisztina.
Az előadások helyszíne az Ecsetgyár első emeleti stúdióterme.
- 34953 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34955 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34955 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34956 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34958 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34958 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni