Ötvenedszer adják elő a János vitézt
„Ötven szép kerek szám, és ötven előadás egy kisváros kultúrát szolgáltató intézményének egy műsorából örömre, sőt, büszkeségre jogosító esemény. Méltóan lehet büszke a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes a János vitéz című műsorára, főként hogy az eddigi negyvenkilenc fellépés mindenike telt ház előtt zajlott le" – áll a társulat szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
A Hargita Együttes János vitéze jócskán eltér a megszokottaktól. Elkerüli az operettes talmi csillogást és nem esik a divatos musical csapdájába. Petőfi műve inkább váza, kerete az műsornak. Az előadásban a mesés elemek és a helyzetkomikum fonódnak össze pajkos, helyenként burkoltan pajzán humorral. Nem maradnak ki a napjaink valóságára illő célzások sem, és természetesen van benne sok tánc. A műsor minimális eszköztárral, a régi vásárok vándorszínészei produkciójának hangulatát idézve nyújt jó szórakozást mindenkinek. A néző korosztálytól, nemtől, társadalmi helyzettől és képzettségtől függetlenül megtalálja benne azt, ami neki szól, amiért élvezni tudja és szívesen megnézi ezt a műsort. Amint pereg az eléadás a mosoly nevetéssé nő, a nevetés hahotává dagad.
A sikerhez az is hozzájárul, hogy szerkezetének és szinte hihetetlenül szűk kelléktárának köszönhetően a műsor akár eldugott falvak egészen apró színpadain is előadható.
A Hargita Együttes János vitéz, avagy a hős gyönyörűséges utazása és csodálatos megérkezése című műsorának ötvenedik előadásával itthon, Csíkszeredában lép színpadra a Városi Művelődési Házban március 12-én este 7 órakor.
- 35043 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35045 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35045 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35047 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35048 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35048 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni