Hollandia nyerte a női kézilabda-világbajnokságot
Hollandia 30-29-re legyőzte Spanyolországot a Japánban rendezett olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében, ezzel kijutott a jövő nyári, tokiói ötkarikás játékokra.
Az már a döntő előtt biztos volt, hogy új világbajnokkal bővül a női szakág, hiszen a spanyolok eddigi legjobb eredménye a bronz-, a hollandoké pedig az ezüstérem volt.
Nagy lendülettel és taktikus játékkal kezdett a spanyol együttes, amely villámgyors ellentámadásainak köszönhetően hat perc után négy góllal vezetett. Ennyi volt a különbség a 11. percben is, ezt követően azonban egyre többet hibáztak, s több mint tíz percig nem találtak be a spanyolok, így ellenfelük egyenlített.
Carlos Viver szövetségi kapitány pihentette Cabral Barbosát, a támadójáték egyik kulcsfiguráját, aki nagyon hiányzott a csapatból. A hollandok - a meccs során először - átvették a vezetést, sőt gyors akcióikkal és kapusaik bravúros védéseivel a szünetre háromgólos előnybe kerültek.
A vezetés még magabiztosabbá tette a hollandokat, a második felvonásban tovább növelték a különbséget, ám a spanyolok még időben rendezték soraikat, és felzárkóztak egy gólra. Az izgalmas hajrában már csak húsz másodperc volt hátra, amikor a győzelemért támadhatott a spanyol együttes, Cabral Barbosa ziccerét azonban Tess Wester kivédte. Ezután Hernández Serrador óriási hibát követett el, lesáncolta a kapuskidobást, ezért kiállították, a hollandok büntetőt kaptak, amit Lois Abbingh értékesített, ezzel csapata világbajnok lett.
A mezőny legeredményesebb játékosa Estavana Polman lett kilenc góllal, Lois Abbingh hétszer talált be. A Ferencváros holland beállója, Danick Snelder ötször volt eredményes. A spanyoloknál Cabral Barbosa hét, Marta López Herrero hat, Alicia Fernandez Fraga öt góllal zárt, az EHF Kupa-címvédő Siófok KC spanyol irányítója, Nerea Pena három gólt lőtt.
Ami a magyar válogatottat illeti, a csoportkörben Kazahsztánt 39-15-re, Szenegált 30-20-ra legyőzte, viszont Spanyolországtól 29-25-re, Montenegrótól 25-24-re, Romániától pedig 28-27-re kikapott, így nem jutott tovább a középdöntőbe. Az alsóházi rájátszásban az Argentína elleni 34-26-os sikerrel és a Franciaországtól elszenvedett 26-21-es vereséggel a 14. helyen zárta a tornát. Ez a magyar női csapat történetének második legrosszabb vb-szereplése a két esztendővel ezelőtti 15. helyezés után.
A legjobb mérleggel - kilenc győzelemmel és egy vereséggel - a bronzérmes orosz csapat zárta a tornát. A világbajnok Hollandia hétszer nyert és háromszor veszített.
Korábban, a 3. helyért: Oroszország-Norvégia 33-28 (18-15)
A végeredmény: 1. Hollandia, 2. Spanyolország, 3. Oroszország, 4. Norvégia, 5. Montenegró, 6. Szerbia, 7. Svédország, 8. Németország, 9. Dánia, 10. Japán, 11. Koreai Köztársaság, 12. ROMÁNIA, 13. Franciaország, 14. MAGYARORSZÁG, 15. Angola, 16. Argentína, 17. Brazília, 18. Szenegál, 19. Szlovénia, 20. Kongói DK, 21. Kuba, 22. Kazahsztán, 23. Kína, 24. Ausztrália
- 34171 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34173 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34173 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34175 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34176 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34176 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni