Roland Garros: Ana Bogdan nyerte a román-magyar csatát

Bejutott Ana Bogdan a párizsi Grand Slam-torna, a Roland Garros második fordulójába, miután kedden 6:4, 6:2 arányban legyőzte Babos Tímeát. Monica Niculescu és Sorana Cirstea az első körben búcsúzott a tornától.

A 27 éves Ana Bogdannak (WTA-93.) 1 óra 26 perc alatt sikerült felülkerekednie Baboson (WTA-107.), és ezzel 2017 után ismét a második fordulóba jutott a párizsi tornán.

A román lány jól kezdte a meccset, elvette az első két játékot (2:0), de utána elvesztette a következő négyet (2:4), hogy aztán ismét megnyerjen négyet (6:4). A második szettben, 1:1-es állásnál Bogdan három játékot nyert (4:1), Babos megnyerte az adogatását (4:2), onnan azonban Bogdan behúzta a játszmát (6:2). Babos 7 kettős hibát ütött, több nyerője volt (19-16), de sokkal több ki nem kényszerített hibát vétett (36-18).

A két játékos ezzel 1-1-re áll az egymás elleni mérkőzések tekintetében, mert korábban Babos 7:6 (8), 6:3-ra verte Bogdant, még 2016-ban, a florianopolisi elődöntőben.

Eddigi teljesítményéért Ana Bogdan egy 84 ezer eurós csekket és 70 WTA-pontot kap, és a következő fordulóban a negyedik helyen kiemelt Sofia Kenin (USA) és Ludmilla Szamszonova (Oroszország) közötti párharc győztesével játszik.