Női kézilabda-Eb: vereséggel zárták a csoportot a románok

-A A+

A román válogatott 28:20 arányú vereséget szenvedett a csoportkör utolsó fordulójában Norvégiától, hétfő este a Dániában zajló női kézilabda Európa-bajnokságon.

A D-csoport mérkőzéseinek Koldingban zajló utolsó fordulójában a román lányok 45 percig bírták az iramot, ám innentől, két kihagyott hetest követően az egyre jobban kifáradó román csapatot felőrölték a rutinos és gyors norvég lányok.

Az első félidőben 13:13 volt az eredményt, ehhez képest súlyosnak tűnő, 28:20-as vereséget szenvedett a csapat úgy, hogy két legjobb játékosa a két kapus, Dumanszka (32 százalékos hárítási teljesítménnyel) és Dedu (39 százalék) volt.

Oroszország–Svédország 30:26
Végeredmény: 1. Oroszország 6 ponttal, 2. Svédország 3, 3. Spanyolország 3, 4. Csehország 0; Oroszország 4 pontot, Svédország és Spanyolország 1-1 pontot visz tovább a középdöntőbe.