Vizes vb: Cseh László ezüst-, Hosszú Katinka bronzérmes

Cseh László 100 méter pillangón ezüstérmet szerzett a kazanyi vizes vb utolsó szombati napján, míg Hosszú Katinka 200 m háton harmadik lett. Kapás Boglárka 800 m gyorson hatodikként ért célba.

FÉRFI 100 M PILLANGÓ

A döntőbe Cseh László és Tom Shields holtversenyben a legjobb idővel jutott be. Az amerikai lassan kezdett, és végül a dobogóról is lemaradt. Fél távnál a szingapúri Joseph Schooling fordult elsőként, mögötte Chad le Clos és Cseh. A második ötvenen mindketten megelőzték Schoolingot, közöttük viszont nem változott a sorrend, a dél-afrikaié lett az arany, Lacié az ezüst, méghozzá országos csúccsal – pont fordítva, mint 200 méteren.

„Bár csúcsot úsztam, úgy érzem, még mindig van ebben a számban tartalék. A rajtomon javítani kell, messze nem én jövök fel elsőként a víz alól a tizenötös vonalnál, ettől függetlenül most az első ötven jó volt, a másodikon nem tudtam annyira erőteljesen húzni, mint szerettem volna. Talán azt mondhatom, hogy ez a száz még nincs úgy összerakva, most elsősorban a kétszáz volt fókuszban, Rióig sokat kell javulnom még, de fogok is. Chad ma nagyot úszott, óriási gratuláció neki, még az életben nem jött 51-en belül, látszik, hogy kőkeményen oda akarta tenni magát a kétszáz után, és ez most sikerült neki, nagyon nagy egyéni csúccsal nyert” – idézi a Magyar Úszószövetség Facebook-oldala Cseh Lászlót, aki Michael Phelpsről is beszélt.

„Jó időket úszott, le a kalappal, de a világbajnokság most Kazanyban zajlik, itt kell elérni az eredményeket, ezekben az előfutamokban, elődöntőkben és döntőkben. A lényeg, Rióban csatázunk egy jót, ha minden igaz.”

NŐI 200 M HÁT

Hosszú Katinka a legjobb idővel (2:06.18), Egerszegi Krisztina 1991-es országos csúcsát megdöntve jutott döntőbe. A magyar kiválóság azt nyilatkozta, hogy szombaton még gyorsabb szeretne lenni, ám ez nem sikerült neki. A rajtot jól kapta el, 150 méternél pedig másodikként fordult Missy Franklin mögött. Az amerikai az utolsó hosszt nagy előnnyel kezdte, ám nem tudta megtartani, a hatalmasat hajrázó Emily Seebohm Katinkát és őt is megelőzte, megszerezve az aranyérmet.

„A bronzéremnek magának nagyon örülök. Azt éreztem, hogy nekem nincs meg az a tapasztalatom kétszáz háton, ami ellenfeleimnek igen, ami ahhoz kell, hogy éppen a döntőben ússzam meg a legjobbamat. Egész évben gyakorlatilag egyedül úsztam 200 méter háton, Missyvel egyszer, Emilyvel egyetlen egyszer sem versenyeztem” – értékelt Hosszú Katinka, aki a második érmét szerezte meg Kazanyban (200 m vegyesen világcsúccsal diadalmaskodott).

NŐI 800 M GYORS

Kapás Boglárka 550 méterig nyolcadikként haladt, a következő fordulót viszont már hatodikként vette, és végül ezen a helyen ért célba 8:22.93-as idővel. A versenyt Katie Ledecky nyerte meg hatalmas fölénnyel, a 18 éves amerikai lány 8:07.39-es világcsúccsal utasította maga mögé a mezőnyt.

„Nem vagyok elégedett az időmmel, 8:20 alá akartam kerülni. Kicsit dühös vagyok, bár egyelőre nem tudom, kire vagy mire. Úgy érzem, több volt ebben a nyolcszázban…” – összegzett a kissé csalódott Kapás.