Három nagy ponttal kezdett a Liverpool

Fantasztikus meccset játszott az Arsenal és a Liverpool az élvonalbeli angol labdarúgó-bajnokság nyitókörében. Az eseménydús vasárnapi rangadón hét gól született. Jürgen Klopp együttese félóra után hátrányban állt, majd elhúzott 4–1-re, de az ágyúsok kis híján talpra álltak. A találkozón elsőként Walcott talált be, kevéssel azt követően, hogy kihagyott egy tizenegyest. Coutinho az első félidő hosszabbításában csodaszép szabadrúgásgóllal egyenlített. A második félidő elején újból a Liverpool volt eredményes, méghozzá kétszer, majd a nyáron igazolt Mané lövésével már három volt a „vörösök” előnye. Arsene Wenger játékosai nem adták fel, de Oxlade-Chamberlain és Chambers gólja kevésnek bizonyult a pontszerzéshez.

A játéknap másik mérkőzésén a nyári átigazolási időszakban jelentősen átalakult Manchester United simán legyőzte a Bournemouth alakulatát. Ibrahimovic, Rooney, illetve Mata szerzett gólt a vendégektől, akik 3:1 arányú sikerrel kezdtek.