Fotógaléria: a szezon utolsó MOL Liga-találkozóját rendezték Csíkszeredában

A Csíkszeredai Sportklub számára vasárnap este véget ért a jégkorong MOL Liga 2016/17-es kiadása. Az már korábban eldőlt, hogy a kék-fehérek az utolsó helyen zárják az alapszakaszt, míg a Debreceni HK csapatának a negyedik pozíció megszerzése volt a tét.

A magyarországi vendégek végül fordulatos mérkőzésen, szétlövéssel nyertek. Kevéssel a rendes játékidő vége előtt 4–3-ra vezetett a Sportklub, Jason Morgan taktikai húzása azonban bevált, a kanadai edző lehozta kapusát, és a plusz mezőnyjátékossal kiegyenlítettek a debreceniek. A hosszabbításban nem született gól, a büntetőpárbaj során egyedül Szergej Piszkunov talált be.

Végeredmény: Csíkszeredai Sportklub–Debreceni HK 4:5 (3:2, 0:0, 1:2, 0:0, 0:1), gólszerzők: Radim Valchar (11.), Ilja Szolarjov (11.), Mikhal Korenko (15.), Antal Zsombor (52.), ill. Martin Saluga (4.), Jared Brown (7.), Molnár Dávid (45.), Jesse Schultz (59.), Szergej Piszkunov (szétlövés).