Páratlan lombkoronasétány épült a Maros-parton


-A A+

A fák koronái között 8-10 méter magasban vezető, 190 méter hosszú lombkoronasétány épült a Maros partján, a magyarországi Makón.

Buzás Péter polgármester az uniós támogatással, 224 millió forintból épült létesítmény pénteki átadóján elmondta: hasonlóan egyedi, a lombkorona szintjében futó tanösvény Makóhoz legközelebb 800 kilométerre, Salzburgtól északra található. A sétány végén álló, 18 méter magas toronyból induló negyvenméteres csúszda pedig a Kárpát-medence leghosszabb szárazföldi csúszdája.

A sétány tizennyolc - az ártéri talaj miatt speciális technológiával készült - betonoszlopon kialakított, kisebb nagyobb pihenő között vezet. A sétányon haladó vendégek a madarak szemszögéből figyelhetik meg az ártéri erdőt, a természeti értékek és a környezet megismerését magyar, román és angol nyelvű információs táblák is segítik. A bátrabbak ügyességüket a sétaút mellett kialakított három függőhídon is próbára tehetik, akik pedig elfáradtak, - kupolájának formája után - a Hagyma-terasz nevet viselő pihenőn elhelyezett padokon le is ülhetnek.

Az elmúlt években mintegy félmilliárd forintnyi beruházás valósult meg a makói Maros-parton: a felújított strandon kalandparkot alakítottak ki, ökotúra-útvonalakat hoztak létre és most épül egy környezetvédelmi oktatóközpont. Buzás Péter úgy fogalmazott, hogy a fejlesztések elsősorban az itt élők kikapcsolódását szolgálják, de a makói fürdőbbe, a Hagymatikumba érkező turisták is eltölthetnek néhány kellemes órát a folyó partján.








Kapcsolódó anyagok

EZT OLVASTA MÁR?

X