Állatvédők tüntettek Liam Neeson otthona előtt


-A A+

Állatvédők tüntettek Liam Neeson lakása előtt, mert a hollywoodi filmsztár kiállt a New York-i Central Park fiákerei mellett, amelyeket a város polgármestere száműzne az utcákról.

A PETA állatvédő szervezet felhívására mintegy félszázan vonultak szombaton az északír születésű Neeson manhattani lakása elé, követelve, hogy a színész "hagyjon fel a kegyetlenkedés támogatásával". Egyik transzparensük szerint a lovakat "halálra dolgoztatják".

Peter Wood főszervező, vezető állatvédelmi aktivista szerint kegyetlenség kitenni a lovakat a városi forgalomnak, a szennyezett levegőnek és a közlekedési balesetek veszélyének. "2014-et írunk, nem 1914-et, ideje változtatni" - hangoztatta.

A Schindler-listája című Oscar-díjas film főszereplője azzal vonta magára az állatvédők haragját, hogy a The New York Times című tekintélyes napilap április 14-i számában vezércikkben állt ki a lovas sétakocsikáztatás fenntartása mellett.

„A lovaskocsik a parkhoz tartoznak. A város jelképei, látványosságot jelentenek a turistáknak és a New Yorkban élőknek is. Ráadásul munkahelyeket teremtenek" - fogalmazott a színész.

Liam Neeson visszautasítja Bill de Blasio New York-i főpolgármester nézetét, miszerint a fiákerek működése állatkínzás. Elmondása szerint lovak közelében nőtt fel, tudja, milyen egy jól tartott állat. „Tapasztalatom szerint a lovak az emberekhez hasonlóan akkor a legboldogabbak, ha dolgozhatnak. A lovak emberemlékezet óta kocsit húznak, azért tenyésztik őket" - írta Liam Neeson.

A színész kifejtette: a lovakat rendszeresen ellenőrzik és csak hat órát dolgoznak a parkban. Ráadásul az elmúlt harminc évben megtett hatmillió sétakocsikázás alatt mindössze négy állat pusztult el gépjárművel való karambolban, ember pedig egy sem halt meg. „Ahhoz képest, hogy New York utcáin egyébként hányan halnak meg, ez igazán elenyésző szám" - vélekedett.

A főpolgármester régies hangulatú, de elektromos meghajtású autókkal helyettesítené a lovaskocsikat, az oldtimer-stílusú villanyautókat már be is mutatták a jelenleg is zajló New York-i nemzetközi autókiállításon.

A fiákerezést ellenző állatvédők utalnak arra is, hogy már legalább három másik nagyvárosban hagytak fel a lóvontatású személyfuvarozással: Londonban 1947-ben, Párizsban 1965-ben és Torontóban 1998-ban.








EZT OLVASTA MÁR?

X