Nem fogod elhinni, hogy miért sírnak a babák éjszaka
A Harvard kutatói szerint a csecsemők arra vannak beprogramozva, hogy kisajátítsák anyjuk figyelmét, és szüleiket túlságosan fáradttá tegyék egy romantikus együttléthez. A szakértők azt is hozzátették, hogy a szoptatás is meghosszabbítja az édesanya szülés utáni terméketlenségét, vagyis a menstruáció elmaradását (amenorrhoea).
A tanulmány szerzője, David Haig professzor így nyilatkozott a jelenségről: "Az éjszakai felébredés gyakoribbá válik a csecsemő első életévének második felében, a szoptatott csecsemők esetében pedig sokkal kifejezettebb." A szakértő szerint ez arra utal, hogy az éjszakai szoptatásra való felébredés a csecsemő adaptációja annak érdekében, hogy meghosszabbítsa az édesanya átmeneti meddőségét, ezáltal késleltesse egy fiatalabb testvér születését, ami növeli a saját túlélési esélyét.
Az evolúciós biológus azt is hozzátette, hogy a természetes kiválasztódás megőrizte a csecsemőkben azokat a viselkedéseket, amelyek elnyomják az édesanya petefészkének működését, mert a csecsemőnek előnye származott a következő gyermek születésének késlekedéséből. Az édesanya fáradtsága szerves részét képezi a csecsemő arra irányuló stratégiájának, hogy meghosszabbítsa a szülések közötti intervallumot.
A tanulmány arra is kitér, hogy a fiatalabb testvér születéséig tartó rövidebb időszak a csecsemők és kisgyermekek megnövekedett halandóságával hozható összefüggésbe, különösen olyan környezetekben, ahol kevés a túléléshez szükséges forrás, és gyakoriak a fertőző betegségek.
- 35690 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35693 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35693 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35694 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35695 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35696 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni