A kékszeműek közös őse nyolcezer éve születhetett
A Koppenhága Egyetem genetikai kutatócsoportja lenyűgöző felfedezést tett: megtalálták az emberi génkészletben azt a mutációt, amely a kék szem titkát őrzi, így kiderült, hogy az összes kék szemű ember genetikai rokonságban áll azzal a személlyel, akinél valamikor genetikai mutáció történt.
Azt feltételezik, hogy ez a személy a Fekete Tenger környékén élhetett 6-10 ezer évvel ezelőtt. A Journal of Human Genetics szaklap szerint a OCA2 gén mutációja hozzávetőleg nyolcezer éves.
Dr. Hans Eiberg azt állítja, hogy azelőtt a Föld lakosságának csak barna szeme volt. Jordánia, Dánia, és Törökország lakosságának egy részét vették be a kísérletbe. Eiberg szerint anyai ágon volt visszavezethető ez a mutáció egy közös ősig.
A melanin a szem pigment anyaga, amely a szem barna színét adja még máig is domináns a világban, annak ellenére, hogy valamikor a jégkorszakban megtörtént az európai népeknél ez a csodálatos mutáció. A kék szem leginkább a skandináv népekre jellemző, náluk ez a szemszín 95 százalékban van jelen.
- 34212 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34214 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34214 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34215 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34217 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34217 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni