Lustaságból lett 9-es helyett 10-es az új Windows


-A A+

Szeptember 30-án jelentették be, hogy nem Windows 9-ként, hanem Windows 10-ként mutatták be a jövőre megjelenő operációs rendszert. A napokban egy olyan belsős információ látott napvilágot, amely szerint nem a Windows 8-tól való elhatárolódás miatt ugrottak kettőt a számozásban – írja a pcworld.hu.

A 10-es számozás hátterében a lusta programozók állnak, ugyanis az új Windows készítésekor azt fedezték fel, hogy nagyon sok alkalmazás az oprendszer ellenőrzésekor nem a teljes nevet vizsgálja, csupán a „Windows 9” karaktersort keresi. Erre azért is volt szükség korábban, hogy egy kalap alatt kezelhessék a Windows 95-öt és Windows 98-at. A tesztek során rengeteg program egyszerűen nem települt vagy nem indult el a fejlesztés alatt álló Windows 9-en, hiszen úgy érzékelte, hogy egy rettenetesen elavult OS-sel van dolga.

Ha alaposabban megnézzük a ma futó Windowsokat, mindegyik modern kiadás igazából csak egy alverziója a Windows 6-nak. Ez igaz a Vistára, 7-re és 8.1-re is. Konkrétan a Windows 8.1 igazából a Windows 6.3. Az ok szintén a kompatibilitás a harmadik féltől származó programokkal.

A számozásbeli ugrás ezzel abszolút hihetően magyarázható, ugyanakkor arra várhatunk, hogy a Microsoft valamikor is elismeri ezt hivatalosan. A lényeg, a Windows új verziója két számjegyű lesz és nem, nem binárisan kell ezt érteni – decimálisan tíz a neve.








EZT OLVASTA MÁR?

X