Titkosított ufóaktákat hoztak nyilvánosságra
Az amerikai légierő csaknem 130 ezer oldalnyi, a titkosítás alól feloldott ufóészlelésekről szóló aktáit tették közzé egy weboldalon.
A világháló-felhasználók nyilvánossága elé tárták az amerikai légierő csaknem 130 ezer oldalnyi, a titkosítás alól feloldott, azonosítatlan repülőtárgyak észlelésével és ufóügyi vizsgálatokkal kapcsolatos aktáját - közölte kedden híroldalán a CNN.
A Project Blue Book Collection (Kék Könyv Projekt Gyűjtemény) a Kék Könyv Projekt, a Jel Projekt és az Ellenszenv Projekt fedőnevű, ufóészleléssel kapcsolatos katonai nyomozások anyagait tartalmazza. A dossziékban egyebek között megtalálhatók az 1965-ös exeteri incidensre, a Kenneth Arnold 1947-ben jelentett, kilenc egyidejű ufóészlelésére és az 1948-ban a levegőben gépével azonosítatlan tárggyal ütközött Thomas Mantell százados halálára vonatkozó dossziék is.
Az anyagokat John Greenwald ufókutató a múlt héten töltötte fel az internetre, miután a tájékoztatás szabadságára vonatkozó törvény alapján, sokéves küzdelem árán sikerült megszereznie azokat. A Greenwald által létrehozott The Black Vault (Fekete Páncélterem) adatbázis bárki által ingyenesen kutatható.
A Kék Könyv Projekt 1947-től 1969-ig tartó vizsgálatait az amerikai légierő ohiói Wright-Patterson támaszpontjáról irányították. Miután azok nem tártak fel jelentősebb információt és nem találtak arra utaló bizonyítékot, hogy az észlelések túlmutattak volna a korabeli műszaki fejlettség szintjén, a nyomozások sorozatát leállították.
- 34165 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34167 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34167 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34168 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34170 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34170 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni