Így néznek ki valójában a hópelyhek
Három nagysebességű ipari kamerából alakították ki azt az eszközt az Utahi Egyetem kutatói, amelyek három szögből fotózzák le a földfelszínhez közelítő hópelyheket. A három kamera zárideje meglehetősen magas: a másodperc huszonötezred része alatt készítenek el egy-egy képet, az exponálást infravörös érzékelők vezérlik. A kamerákkal a hópelyhek sebességét is mérni lehet.
„Bizonyára láttak már hókristályokról készült mikroszkópos felvételeket. Nagyon szépek ugyan, de kivételesen ritka hópihékről készültek" - mondja Tim Garrett, az egyetem légkörkutatója. A természetben ugyanis a pelyhek számos hókristályból állnak össze, ha pedig az egészet a mikroszkóp tárgylemezére helyeznénk, szinte biztosan tönkre is tennénk őket.
A Utahi Egyetemen készült fotókkal jobban meg lehet ismerni a hóhullás természetét, így pontosabbak lehetnek a téli viharok jellemzőit leíró időjárási modellek. Garrett szerint a jelenlegi előrejelzések egyik hibája az, hogy a hópelyhek mozgását, jellemzőit az 1970-es években végzett mérésekre alapozzák. A hópelyheket néhány ezer minta alapján írták le.
- 35397 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35400 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35400 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35401 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35402 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35403 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni