Geológiai kutatás okozhatott földrengést Temesváron
A Temes megyei önkormányzat szerdai plenáris ülésén felvetődött a kérdés, vajon létezik összefüggés lehet a keddi, temesvári földrengés és az utóbbi időben beindult palagáz-kutatások között, amelyek során robbantásokat hajtanak végre a geológusok, írja a nyugatijelen.
Kedden délután ugyanis a Richter skálán 2,8 fok erősségű földrengés rázta meg Temesvár környékét, a rengés a városban is érezhető volt.
Titu Bojin megyei elnök szerint nem a palagáz-kutatások okozták a földrengést, mert a kutatásokat a megyei tanács kérésére a múlt héten leállították. „A múlt héten elrendeltem a palagáz-kutatások leállítását. A szóbeli felszólításra nem reagáltak, de miután írásban kértük a kutatások leállítását, eleget tettek a kérésnek. A földrengést nem a palagáz-kutatások okozták, de a geológiai kutatásokat törvényesíteni kell" – fejtette ki a megyei elnök az önkormányzat ülésén.
Környezetvédők az év elején jelezték, hogy a palagáz-kitermelés esetleges beindulása Temes megyében veszélyeztetné a talajvíz rétegeit, sőt, akár földrengéseket is okozhat. Az egyik feltételezett palagáz-lelőhely Buziásfürdő környékén van, ahol szerintük az ásványvíz gyártását sodorná veszélybe a palagáz kitermelése.
- 35030 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35032 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35032 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35033 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35035 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35035 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni