15 éves a Kárpát-medencei Ifjúsági Mozgássérült Tábor
Kirándulások, sport tevékenységek, fejlesztő játékok, karaoke estek is szerepelnek a Kovászna megyei Benedek-mezőn megszervezett Ifjúsági Mozgássérült Tábor programjában. A június 30-án kezdődő táborba több mint 40 mozgássérült fiatalt vár a szervező Románia Máltai Szeretetszolgálat.
A tábor ötlete abban az évben született, amikor II. János Pál pápa meghirdette a fogyatékkal élők évét, ezzel a rendezvénnyel csatlakoztak a nemzetközi tematikus évhez. A helyszínről érdemes tudni, hogy a Benedek-mezői tábor az egyetlen olyan természetközeli szabadidős létesítmény Erdélyben, amely száz százalékosan akadálymentesített, beleértve a szálláshelyül szolgáló épületeket is.
A tábor kilenc napja alatt tábortűz, karaoke estek, sport tevékenységek, kreativitást és logikát fejlesztő játékok várnak a résztvevőkre, de kirándulás is lesz, hagyományosan a Szent Anna-tóhoz utaznak el közösen a táborlakók. A fiatalok tematikus napok alkalmával kipróbálhatják a lovaglást, a darts-ot, a sakkot, a kosárra dobást, asztaliteniszt, és a fazekassággal és a festéssel is megismerkedhetnek, emellett sétakocsikázásra is lehetőségük adódik.
A Dog Assist szervezettel partnerségben megvalósuló kutyaterápiás foglalkozás is ismerős lehet az előző évekből a résztvevők számára. A tábor egyik kihívása, hogy a résztvevőknek rövidfilmeket kell leforgatniuk, amelyet a végén be is mutatnak. Egy másik újítás a MIRA platform használata, amelyet a Telekom România fejlesztett és bocsátott rendelkezésünkre: ez az alkalmazás a mozgássérült gyerekek és felnőttek felépülését célozza, mindezt egy sor komplex, motiváló gyakorlatsor által.
Bartalis Attila Antal, a tábor egyik főszervezője a Maszol érdeklődésére elmondta: sok sérült éli mindennapjait a négy fal közé zárva, az ezzel járó monotonitásból szeretnék a táborral kimozdítani a résztvevőket. „Nagyon fontos eleme a tábornak, hogy a résztvevők nem jöhetnek szülőkkel, inkább barátok, ismerősök kísérhetik el őket. Ez kettős célt szolgál: a szülők a tábor ideje alatt egy kicsit fellélegezhetnek, a fiatalok pedig kilépnek a komfortzónájukból” – mesélte Bartalis Attila Antal. A résztvevők köréről a szervező elmondta: ifjúsági tábor lévén 35 év a korhatár és érkeznek Magyarországról, Kárpátaljáról és Románia több régiójából is. A szervezők munkáját közel 50 önkéntes segíti, emellett a kísérők is kiveszik a részüket a mindennapi tevékenységekből. „Természetesen vannak olyanok, akik teljesen önellátóak és egyedül vesznek részt a táborban” – árulta el Bartalis Attila Antal.
A mozgássérült fiatalok elszállásolása az akadálymentes faházakban történik, együtt azokkal az önkéntesekkel, akik a napi tevékenységek során mellettük vannak, és segítik őket. A tábor teljes költségét a Romániai Máltai Szeretetszolgálat állja, a The Global Fund for Forgotten People közreműködésével, mely a Máltai Lovagrend keretein belül működik.
- 33198 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 33200 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 33200 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 33201 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 33203 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 33203 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni