Alternatív megoldást keresnek Csíkszereda téli ivóvízellátására
A csíkszépvízi víztározó kiemelő vezetékrendszerében történt meghibásodás miatt csökkent a Csíkszeredát és több községet ellátó rendszerbe jutó ivóvíz mennyisége. A nagyobb probléma megelőzése érdekében élesítik a hargitai megyeszékhely mélykúti rendszerét, hogy szükség esetén onnan szivattyúzzák a vizet a városba és az érintett települések számára. A végleges megoldásra tavaszig kell várni.
A városi katasztrófavédelmi bizottság hétfői ülését követő sajtótájékoztatóján Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere arról számolt be, hogy a megyeszékhelyet és több községet ellátó csíkszépvízi víztározó kiemelő vezetékrendszerében meghibásodást észleltek. Minderről az Olt Vízügyi Igazgatóság értesítette a városházát.
Az elöljáró elmondása szerint megtörtént a helyzet felmérése és kiderült, a kiemelt mennyiség elegendő az érintett települések ellátására, ám a rendszerben szükségessé vált javításokat csak tavasszal tudják majd elvégezni – mondta el a polgármester.
Az elöljáró szerint ez a művelet majd több napot fog igénybe venni, ezért, és a nagyobb problémák megelőzése érdekében, alternatív megoldást kerestek az ivóvíz biztosítására. Csíkszereda rendelkezik egy mélykutas rendszerrel, amelyet a Harvíz Vízszolgáltató Vállalat a városháza kérésére élesíteni fog, így az bármikor bevethető lesz vízhiány esetén.
A városi kútrendszerből visszapumpálás segítségével azoknak a községeknek is tudnak esetlegesen ivóvizet biztosítani, amelyek szintén Szépvízről kapják a vizet – tudtuk meg. A városvezető szerint nincs ok a pánikra, mindenképpen biztosítani fogják Csíkszereda és a többi érintett település, például Csíkszentmihály, Csíkszépvíz, Csíkmindszent számára a megfelelő mennyiségű ivóvizet a tél folyamán.
Öltöző konténerből a mentőszolgálatnak
Korodi Attila ezen kívül elmondta: a Hargita Megyei Mentőszolgálat kérésére a moduláris kórházakéhoz hasonló konténert fog vásárolni a csíkszeredai városháza. Az építményre azért van szükség, hogy a koronavírusos, vagy koronavírus-gyanús esetekhez kihívott mentők személyzete megfelelő körülmények között és biztonságosan tudjon átöltözni a kiszállások után. A városvezető szerint Csíkszereda városa mintegy 17-18 ezer lejt fog költeni a konténer megvásárlására.
A polgármester arról is beszámolt, hogy hétfőtől a városháza minden osztályán újraindult a személyes ügyfélfogadás. Mint Korodi Attila elmondta: ezen túl is az online ügyintézést szorgalmazzák elsősorban, ám tudják, hogy léteznek olyan összetettebb helyzetek, amelyek megoldása elvárja a személyes találkozást.
Az elöljáró kiemelte: minden esetben szükséges előzetesen időpontot egyeztetni a megfelelő osztállyal. Kivételt csak a Kulturális-, Tanügyi-, Sport és Ifjúsági Osztály, a Szociális Igazgatóság és az Anyakönyvi Iroda képez, ahol nincs szükség előzetes bejelentkezésre. Helyi adót, illetéket, bírságokat a Mikó-várban működő pénztárban szintén előjegyzés nélkül lehet fizetni hétfőnként. Az ügyfélfogadással kapcsolatos részleteket itt lehet megtalálni.
(Borítókép: László F. Csaba)
- 35658 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35660 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35660 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35661 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35663 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35663 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni