Sok gyerek számára a biztos lemaradást jelenti az online oktatás – Bükkhavason jártunk (VIDEÓ)
„Élesben” győződtünk meg róla, hogy az online oktatásra való áttérés megfosztja a gyerekek egy részét a tanuláshoz való jogától. Matematika és anyanyelvi órán vettünk részt a Hargita megyei Bükkhavasi Általános Iskola második osztályában.
A Gyimesekben lévő kis tanintézményben tartott online oktatáson az osztálynak csak a 60 százaléka tudott jelen lenni. Volt olyan diák, aki csak megszakításokkal, mert az anyukáját kereste valaki azon a telefonon, ami az órán való részvételét biztosította. De ők még így is többet tanultak, mint akihez papíron viszi ki minden nap a leckét a tanító bácsi.
Hidegségben, a Hargita megyei Gyimesközéplokon például a diákok kétharmada nem tudja használni a tanügyminisztérium által kiküldött táblagépeket, mert azok olyan mobilhálózatra vannak csatlakoztatva, ami a településen nem érhető el. Az is gondot jelent, hogy sok szülő nem is igényli az eszközt attól való félelmében, hogy ha meghibásodik, ki kell fizetnie a 600 lejes ellenértékét.
Akiknek van internetük, gyakran szüleik okostelefonját használják az online órán való részvételhez, mások – ahol több testvér van – közösen használnak egy eszközt. Szülők, gyerekek, pedagógusok egyöntetűen állítják: a tanulók nagy része le fog maradni a tananyaggal, és sok olyan diák is van, aki ezt a lemaradást képtelen lesz később behozni.
- 35658 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 35660 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 35660 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 35662 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 35663 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 35663 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni