Elkezdődött az Iskola másként oktatási hét
Intézmény-látogatások, kézműves- és sporttevékenységek, nyelvhasználati akciók, kirándulások zajlanak országszerte az Iskola másként hét keretében, így Háromszéken is.
Hétfőtől a tanulók kiszabadulnak az iskolapadból, az utcákat ellepték a város- vagy intézménylátogatásra igyekvő diákcsoportok. A sepsiszentgyörgyi önkormányzat kedd és péntek között lehetőséget biztosít a diákok számára, hogy ingyenesen kipróbálják a sugásfürdői erdei kalandparkot, illetve a műfalmászást. Az Iskola másként hetet a tavaszi vakáció követi, a gyerekek április 19. és 21. között lesznek tavaszi szüneten.
Élmények a kalandparkban
A sugásfürdői műfal 12 méter magas és 9 méter széles, a mászófelület 250 négyzetméteres, a 16 útvonal több mint 450 fogást tartalmaz. A pályát kezdők is kipróbálhatják.
Az erdei kalandpark tíz elemet tartalmaz, különböző nehézségi fokozatokkal. Az önkormányzat felhívja az érdekeltek figyelmét, hogy a torlódások elkerülése végett előzetes bejelentkezés szükséges a 0267-316365-ös telefonszámon. A helyi közszállítási vállalat autóbuszjáratot indít naponta 10 órakor Sugásfürdőre, az Erzsébet parki megállóból, visszafele 13 órakor indul autóbusz.
Szavatolt nyelvi jogok az iskolában
Az Iskola másként héten nyelvhasználati jogokról tájékoztat a háromszéki Mikó Imre Jogvédő Szolgálat. Az Ébresztő óra nevű program keretében ezen a héten diákokkal és tanárokkal beszélgetnek kétnyelvűségről, nyelvhasználati jogokról. Markó Attila, az RMDSZ sepsiszentgyörgyi képviselője szerint a program elsősorban a Székelyföldön élő magyar ajkú tanulóknak és oktatóknak szól, akik számára nagyon fontos, hogy már a középiskola keretei között megismerkedjenek a törvények által biztosított nyelvi jogokkal.
„Az a célunk, hogy már ebben a korban tudatosuljon a diákokban, hogy az anyanyelv használata nem járhat semmilyen hátrányos következménnyel" - fogalmazott Markó Attila. Az Ébresztő óra program keretén belül Markó Attila és a háromszéki Mikó Imre Jogvédő Szolgálat munkatársai több háromszéki és brassói iskolában találkoznak XI. és XII-es diákokkal, és ösztönzik arra, hogy éljenek a törvény adta jogaikkal nemcsak az oktatási intézmények kapuin belül, hanem a későbbiekben az élet más területein is.
Szerdán 10 órától a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Elméleti Líceum diákjaival, 12:30–tól pedig Baróton, a Baróti Szabó Dávid Középiskola diákjaival beszélgetnek el. Csütörtökön a sepsiszentgyörgyi és a brassói iskolákban tartanak felvilágosítást, 9 órától a Székely Mikó Kollégiumban, 11 órától a Mikes Kelemen Kollégiumban, 13-tól pedig az Áprily Lajos Általános Iskolában.
Iskola a bábszínházban
Az Iskola másként hétre előadás sorozattal készült a sepsiszentgyörgyi Cimborák Bábszínház is, amely szervezett csoportoknak játssza ezen a héten naponta 10, 12 és 18 órától A Szegény ember királyságát, a Mátyás királlyá koronázását illetve Janikovszky Éva: Kire ütött ez a gyerek? című előadását.
Bemutatkoznak a közbiztonságért felelős intézmények is
Emellett gyerekeket fogad a rendőrség, csendőrség a tűzoltóság is, amelyek bemutatják felszereléseiket, és bűnmegelőzési előadásokat, sportvetélkedőket szerveznek diákoknak.
- 34230 órája
NBA: Stephen Curryt nézni egy sima edzésen is élmény (VIDEÓ) - 34233 órája
Kiváltságokkal jár majd a koronavírus elleni oltás beadatása? - 34233 órája
Férfi kézi BL: vesztes finálék után végre győzni szeretne a Telekom Veszprém - 34234 órája
Megkéselte a szomszédja, mert túl hangosan horkolt - 34235 órája
Ilyen igazolást kapunk a koronavírus elleni oltás után - 34236 órája
„Imádkozz, és törekedj a jóságra” – így nevelte fel hét gyermekét a 101 éves, székelyföldi Marcsa néni