Csaknem egy évtizeddel a fukusimai atomerőmű-baleset után „virágzik” a vadvilág a sugárszennyezettség miatt lakatlanná vált területeken - állapították meg a Georgiai Egyetem kutatói.
A várost egy 2020 végével megszűnő autógyár területén fogják felépíteni.
138 olyan embert követtek, akik a londoni maratonra készültek és korábban nem futottak még a 42,2 kilométeres távon.
A nemesített magyar tyúkokat felváltották a hús- és tojástermelő hibridek.
Mivel számos ilyen madárfajnak viszonylag kicsi az agya, a brit és izlandi tudósok azt hitték róluk, nincs meg a képességük az eszközhasználatra.
Egy amerikai-brit kutatócsoport, köztük a londoni Imperial College és a Google Health szakemberei hozták létre azt az algoritmust, amely mintegy 29 ezer nő röntgenfelvételei alapján „tanulta meg" a diagnosztizálást.
Három év börtönre és hárommillió jüanos (127 millió forint) pénzbírságra ítélték egy tudóst.
Egy ikerpár és még egy génszerkesztett baba jött világra a tiltott kísérlet során.
A technológia addiktív, ha nem tudatosan használják, ha nincs korlátok között, az káros.
Ebben a 2020-as amerikai elnökválasztás is szerepet játszik.
A WHO szerint évente 8 millióan halnak meg a dohányfogyasztás következtében, ebből 1,2 millióan olyanok, akik maguk nem is dohányoznak, hanem dohányosokkal élnek vagy dolgoznak együtt.
Kis méretű szfinxet találtak egyiptomi régészek a dél-egyiptomi Minja tartományban.
A Google közzétette országonkénti lebontásban is a legnépszerűbb kereséseket.
De azt is mutatjuk, hogy kik a legkeresettebb személyek, elhunytak, filmek, zenék és sorozatok.
A Nature című folyóiratban publikált eredmények szerint Grönland 3,8 ezer milliárd tonna jeget veszített 1992 óta, 10,6 milliméterrel megemelve a globális tengerszintet.
A Bolyai Farkas Elméleti Líceumban és a Pedagógiai Főiskolán tanított matematikát, az egyik legjelentősebb Bolyai-kutatónak számított.
A 34 éves brit Audrey Mash a férjével túrázott november elején a katalán Pireneusokban, amikor egy hóvihar meglepte őket több mint kétezer méteres magasságban.
Háromszéki számítógépes és telefonos alkalmazásfejlesztők és -felhasználók találkozására ad lehetőséget a Kézdivásárhelyen második alkalommal megszervezett AppDay2.0 informatikai konferencia.
Mesterséges idegsejteket fejlesztettek ki brit kutatók, az apró „agyi chipek" olyan betegségek gyógyításához jelenthetnek új utakat, mint az Alzheimer-kór – írta a BBC hírportálja.
Nem ez az egyetlen problémás applikáció.