Saját alkalmazást készített magának az Iszlám Állam, azzal tartják a kapcsolatot és szervezik tevékenységüket. Így nem lehet letiltani őket, és a megfigyelés is nehezebb.
Eddig egyedülálló módon, a Hold túlsó, „sötét”, vagyis a Földről nem látható oldalán terveznek leszállást 2018-ban a kínai űrprogram irányítói.
A fiatalabb internetezőknél sokkal körültekintőbbek a 45 évnél idősebb felhasználók, ugyanakkor óvatosságuk következtében kevésbé értik és tudják kezelni a potenciális online veszélyeket - derült ki a Kaspersky Lab orosz kiberbiztonsági vállalat legfrissebb kutatásából.
Az eddigi legfényesebb szupernóva-kitörést észlelték egy messzi galaxisban tavaly júniusban. A jelenség kétszázszor erőteljesebb volt, mint egy tipikus szupernóva-kitörés, és kétszer akkora, mint az eddig mért legnagyobb.
Pulzusunk alapján találja ki a Once nevű randiapplikáció, hogy tetszik-e nekünk az adott illető. Nem csak ez különbözteti meg a Tindertől: naponta mindössze csak egyetlen jelöltet választ ki a rendszer.
Tizenötödik születésnapját tölti be január 15-én a Wikipédia. A webes enciklopédia 2001-ben indult útnak azzal a céllal, hogy minden ember osztozhasson a tudásban, és szabadon gazdagíthassák az internetes tudástárat.
A Paper like a digital camera szupervékony készülék, aminek vastagsága alig éri el a 6 millimétert.
Az Ericsson évente kiadott Mobilitási jelentése mindenre kiterjedő friss információkat nyújt a technológia iránt érdeklődőknek az új mobilirányzatokról. A legújabb tanulmány a mobil-adatfogyasztás jelentős növekedését várja az elkövetkező években: az egy okostelefonra jutó forgalom várhatóan mintegy hatszorosára nő Európában és Észak-Amerikában 2015 és 2021 között.
A napokban került fel a Windows alkalmazásboltjába a Cellular Data nevű app, melynek segítségével a Windows 10-et futtató eszköz bármely szolgáltató hálózatával képes összekapcsolódni, anélkül, hogy szerződést kellene kötni velük. A feltöltős kártyák mintájára elég lenne csak akkor fizetni, ha internetezni szeretne az illető.
Daganatos betegek, hozzátartozók és orvosok számára distressz-mérést lehetővé tevő applikációt dolgoztak ki Romániában. A programról Dégi László Csaba pszichológus számolt be szerdán, Kolozsváron.
Nevadában épül a világ első, kifejezetten drónoknak szánt reptere. A pálya 2018-ra készülhet el. Iskolaként is fog funkcionálni.
Az Európai Űrügynökség kutatói még egyszer megpróbálják felvenni a kapcsolatot a Rosetta műhold missziója során tavaly novemberben a 67/ Csurjumov-Geraszimenko üstökös felszínén landolt Philae nevű automata leszálló egységgel.
Látványos show-t állítottak össze Hambrugban, száz drón táncolt egyszerre az égen. A Guiness Világrekordot elnyerő előadást az Intel hozta össze.
A kiberbűnözők gyakorta használt támadóeszközei nagyon durván kezdtek terjedni az év első napjaiban. Nehéz évre számíthatunk, ha ez így folytatódik.
A jeruzsálemi Héber Egyetem két tudósa az AIDS vírust az emberi szervezetből kiirtó gyógyszert ígér, amelynek hamarosan megkezdődnek klinikai tesztjei.
A NASA vizsgálja, lehet-e krumplit termeszteni marsi körülmények között. A perui nemzetközi burgonyaközponttal (CIP) együtt folytatott kísérletben laboratóriumban hozzák létre a marsi légkört, a vetéshez a vörös bolygón talált anyaghoz igen hasonló közeget, a Pampas de La Joya-sivatag talaját használják.
A tavalyi év számos újítást hozott a technológia területén, a legfontosabb tudományos fejlesztésekről korábban be is számoltunk. Most a kisebb innovációkat, az okoskütyük világát járjuk körbe, hiszen sok meglepetés vár ránk 2016-ban.
Kilenc évvel és egy nappal ezelőtt, San Franciscóban ismerhetett meg a világ egy telefoncsodát, az iPhone-t.
Dinoszauruszok heves párzási rítusának nyomait fedezték fel az egyesült államokbeli Coloradóban. Négy helyszínen is találtak mély és hosszú kaparásnyomokat, amelyeket valószínűleg a hím dínók csináltak a lábukkal.
Az év elejére 8,3 millióra nőtt a romániai Facebook-profilok száma, ez tavaly november óta 1,22 százalékos növekedést jelent a Facebrands.ro szerint.